![Як змусити цвісти декабрист: що роблять досвідчені квітникарі](https://newsyou.info/wp-content/uploads/2024/12/Як-змусити-цвісти-декабрист-що-роблять-досвідчені-квітникарі.webp.webp)
Квітка декабрист, або різдвяник, зазвичай починає розпускатися з кінця листопада і радує своїми яскраво-рожевими бутонами протягом грудня-січня. Але іноді різдвяник не зацвітає або ж випускає кілька квіточок, та й ті скидає. Що зробити, щоб декабрист зацвів у грудні? Ось що радять квітникарі, пише УНІАН.
Декабрист — догляд за квіткою і помилки, через які він не цвіте
Причин того, чому декабрист не цвіте, може бути кілька, і вони криються в неправильному догляді за рослиною.
Наукова назва декабриста — шлюмбергера. Це квітка із сімейства кактусових, але не зовсім кактус, а гіллястий чагарник із тропіків. Тобто, декабрист — квітка, догляд за якою вимагає створити умови, максимально схожі на тропічні.
На що потрібно звернути увагу:
- Ґрунт
У природі шлюмбергера росте на інших рослинах, там, де є мох, опале листя або інша органіка. Тому і ґрунт для квітки також потрібен легкий і пухкий, в ідеалі — земля для кактусів + листовий перегній у рівних частинах, упереміш з мохом і корою.
- Полив
Як і в тропіках, квітці потрібен сезон дощів і сезон посухи. Сезон дощів має починатися на початку березня — тобто, з цього часу рослину потрібно регулярно поливати й обприскувати. У вересні настає посуха, тобто, рослину потрібно поливати зовсім небагато і лише після того, як ґрунт майже повністю пересохне. Температура має бути 12-16°С (у приміщенні це може бути прохолодне підвіконня). Коли рослина зацвіте, її знову поливають, а з лютого по березень декабрист знову йде на «спокій».
- Підживлення
Якщо квітка росте у вас давно і на одному місці, то рослину потрібно підгодовувати — 2 рази на місяць, починаючи з весни і до осені. Це можуть бути комплексні склади для кактусів, підійде і монокалійфосфат.
Є також кілька домашніх способів, як реанімувати декабрист:
- потрібно розчинити в 0,5 л відстояної води 1 ст. л. цукру і використовувати цю воду для поливу;
- змішати 1 л води з 2 ст. л. золи і також поливати квітку цим розчином.
За словами досвідчених квітникарів, грамотний догляд сприяє тому, що різдвяник цвіте не один, а два рази.
Читайте також
Як виростити декабрист із листочка
До речі, після цвітіння, тобто, в лютому, можна розмножити квітку. Вона в цей час перебуватиме в стані спокою і її буде легше вкоренити.
Як це зробити:
- візьміть пластикові стаканчики (200 мл), зробіть у денцях дренажні отвори;
- наповніть універсальним ґрунтом для розсади, полийте, щоб промочити ґрунт;
- знайдіть на декабристі пагони із соковитим листям — бажано з корінцями в пазухах, а якщо таких немає — беріть будь-яку гілку, 2-4 сегменти від верхівки, або великий лист;
- акуратно відокремте держак (або листок) руками, ніби викручуєте його;
- вмочіть у воду, а потім у порошок-укорінювач (є в будь-якому садовому магазині), щоб живець швидше вкоренився;
- встроміть у ґрунт приблизно до середини листка і ущільніть ґрунт.
Після цього стаканчики потрібно накрити зверху пакетом, щоб вийшла міні-тепличка, і поставити в прохолодне місце (t 18-20°С) і в півтінь.
Укорінюються живці приблизно 2-3 тижні, пакети зверху потрібно знімати щодня на півгодини, щоб рослини провітрювалися і не «зловили» грибкових захворювань. Поливати живці потрібно в міру підсихання ґрунту.