У Сполучених Штатах Америки працюють над передовою системою протиракетної оборони під назвою Dark Eagle. В основі лежить гіперзвукова ракета-перехоплювач C-HGB, яка здатна розвивати швидкість до 17 Махів, пише Army Recognition.
“Армія США планує досягти повної оперативної готовності цієї ракетної системи протягом одного-двох років. Очікується, що вона буде розміщена в Німеччині у визначеному районі балістичних ракет середньої дальності (БРСД) для протидії таким загрозам, як російський гіперзвуковий комплекс “Орєшник”, – йдеться у матеріалі.
Зазначається, що як американська система Dark Eagle, інтегрована з ЗРК LRHW AUR, так і російські системи ППО С-300, С-400 і С-500 виконують схожі завдання захисту від балістичних загроз. Проте суттєво відрізняються за своєю конструкцією, технологією і можливостями перехоплення.
Ракета C-HGB здатна розвивати швидкість від 3000 до 3700 метрів за секунду на висотах до 50 км. Вона спроектована таким чином, щоб кинути виклик і потенційно перевершити можливості російських систем протиповітряної оборони С-300, С-400 і С-500. Вони ефективні на менших висотах, але їм буде важко перехопити швидку і маневрену гіперзвукову зброю.
До прикладу, найсучасніша російська система С-500 включає в себе технології перехоплення ракет на дуже великих висотах, але навіть цій системі може бути складно відстежувати швидку і маневрену гіперзвукову ціль на менших висотах. Хоча російські системи залишаються високоефективними в певних умовах, здатність Dark Eagle діяти в районах, де традиційна оборона не спрацьовує, може змінити стратегічний баланс у сфері балістичних ракет, акцентують автори.
Єдиною системою, здатною ефективно перехоплювати боєголовку C-HGB на висотах вище 80 км, залишається перехоплювач 53Т6М зі складу російської системи А-235. Однак на менших висотах ця система менш ефективна.
Виробництво та випробування зброї: інші новини
У Мережі опублікували нові фото зенітно-ракетного комплексу (ЗРК) “Оса”, оснащеного радянськими керованими ракетами Р-73. У базовій версії вони призначені для винищувачів. Зазначалося, що модернізовані ЗРК отримали всі зенітні ракетні полки Сухопутних військ, які мають на озброєнні “Осу”.
Раніше президент України Володимир Зеленський повідомив, що проходить випробування ракета “Рута”. У ЗМІ писали, що ця розробка – результат є результатом роботи стартапу Destinus, який уже постачає Силам оборони України гвинтові БПЛА Lord із дальністю 750-2000 км. Нова зброя є реактивним дроном із дальністю польоту в 300 км.