Про це заявив у інтерв’ю Sky News в.о. помічника генерального секретаря НАТО з питань інновацій, гібридних технологій та кіберпростору Джеймс Аппатурай, передає Укрінформ.
«Існує «реальна перспектива» того, що нетрадиційний напад Росії на НАТО – такий як диверсія або підпал – призведе до «значних» жертв», — йдеться у повідомленні.
Аппатурай, який займається оновленням стратегії НАТО з відстеження і стримування так званої гібридної війни, зазначив, що члени Альянсу мають чітко розуміти між собою і давати це зрозуміти Москві, який рівень ворожих дій у «сірій зоні» може спровокувати відповідь союзників, включно із застосуванням військової сили.
За його словами, 32 країни — члени НАТО вже перебувають у ситуації «жаби в окропі» з огляду на зростаючі гібридні атаки РФ у Європі, США і Канаді.
Особливо зросла кількість більш «кінетичних» дій – таких як перерізання життєво важливих підводних кабелів, диверсії проти будівель та встановлення запалювальних пристроїв у вантаж літаків – після того, як Росія розпочала повномасштабне вторгнення в Україну в лютому 2022 року.
«Ми точно можемо нарахувати десятки. До 100 точно. Але є ще багато зірваних змов», — заявив Аппатурай.
За його словами, збільшення кількості атак стало відповіддю Кремля на військову підтримку України з боку Заходу, а також через переконання Москви, що Захід налаштований антиросійськи, що, за словами чиновника, не відповідає дійсності.