Австралія стала третьою країною у світі після США і Великої Британії, яка придбала і взяла на озброєння крилату ракету “Томагавк”, а також уже й успішно її випробувала, повідомляє Міністерство оборони країни.
Першу ракету “Томагавк” запустив есмінець класу “Хобарт” під час випробувань біля західного узбережжя США.
У Міноборони розповіли, що, завдяки збільшеному радіусу дії до 2500 км, “Томагавк” дозволяє завдавати точні удари на великій відстані по наземних цілях. Наявність цієї ракети, кажуть у відомстві, значно покращує здатність країни “протистояти будь-якій потенційній загрозі та забезпечувати безпеку австралійців”.
Загалом Австралія планує придбати понад 200 ракет “Томагавк”, які будуть розгорнуті на її есмінцях класу “Хобарт” і майбутніх платформах Військово-Морських сил, у тому числі на підводних човнах класу “Вірджинія” та фрегатах класу “Хантер”.
Повідомляється, що уряд інвестує 1,3 мільярда доларів США у придбання озброєння, яке з’явилося у країні на кілька років швидше, ніж планували раніше.
“Посилюючи наші власні оборонні можливості та працюючи з партнерами, ми змінюємо підрахунки для будь-якого потенційного агресора, щоб жодна держава ніколи не прийшла до висновку, що переваги конфлікту переважують ризики”, – зазначиввіце-прем’єр-міністр та міністр оборони, член парламенту Річард Марлес.
Що відомо про ракети “Томагавк” для України
Президент України Володимир Зеленський звертався до США в рамках “плану перемоги” із проханням надати ЗСУ ракети “Томагавк”.
Науковий співробітник з питань національної безпеки британського аналітичного центру Council on Geostrategy Вільям Фрір вважає, що Україна могла б використовувати “Томагавки” для ударів по російських лініях постачання, що мало б “значущі результати на полі бою”.
Парламентська асамблея НАТО ухвалила резолюцію щодо допомоги Україні. Йдеться про надання Україні ракет середньої дальності (від 1000 до 5 500 кілометрів), які можуть дістатися стратегічних глибин противника, до прикладу, ракети типу “Томагавк”.
Однак, на думку політичного журналіста Ярослава Конощука, досягти позитивного результату в цьому питанні Україні буде складно.
Що передача цих ракет Україні є малоймовірною, вважає і військовий експерт Михайло Жирохов.