Нова місія NASA Landolt, яка розпочнеться у 2029 році, здійснить орбіту навколо штучної зірки навколо Землі, щоб покращити вимірювання зірок і планет. Це покращить точність розрахунків яскравості зірок більш ніж у десять разів, допомагаючи нашому розумінню планет, що обертаються навколо цих зірок, і надаючи розуміння темної енергії.
Місія Ландольта
NASA схвалило нову супутникову місію під назвою Landolt, призначену для розміщення штучної зірки на орбіті навколо Землі. Ця штучна зірка буде випромінювати світло з точно відомою яскравістю, допомагаючи вченим точніше вимірювати яскравість справжніх зірок. Ці вдосконалені вимірювання покращать наше розуміння зірок, у тому числі віддалених наднових, і планет, які обертаються навколо них. Місія вартістю 19,5 мільйонів доларів може також пролити світло на темну енергію, таємничу силу, що керує прискореним розширенням Всесвіту.
Удосконалення зоряних вимірювань
«Навіть за допомогою сучасних інструментів вимірювання справжньої яскравості зірок відомі лише кільком відсоткам», — пояснює Девід Сіарді, заступник директора Інституту науки про екзопланети НАСА (NExScI) в IPAC, астрономічному центрі Каліфорнійського технологічного інституту. «Ландольт дозволить покращити ці вимірювання більш ніж у 10 разів. Розуміння справжньої яскравості зірок дозволить нам краще зрозуміти зірки, і, що, можливо, важливіше, краще зрозуміти планети, які обертаються навколо зірок».
Запуск і партнерство
Місію, запущену у 2029 році, очолює колишній науковець IPAC і випускник Каліфорнійського технологічного інституту Пітер Плавчан (BS ’01), який зараз є доцентом фізики та астрономії в Університеті Джорджа Мейсона у Вірджинії.
IPAC відповідатиме за архівування даних місії та сприятиме наземній підтримці через Паломарську обсерваторію Каліфорнійського технологічного інституту. Додатковими партнерами є Національний інститут стандартів і технологій, світовий лідер у вимірюванні випромінювання фотонів, а також кілька інших університетів. Серед інших членів команди Каліфорнійського технологічного інституту – Джессі Крістіансен, головний науковий співробітник NExScI та науковий співробітник проекту NASA Exoplanet Archive в NExScI, яка допомогла запропонувати місію.
Вшанування Арло Ландольта та цілей місії
Ця місія , названа на честь покійного астронома Арло Ландольта, який склав широко використовувані каталоги яскравості зірок у 1973, 1982 та 1992 роках і який помер у 2022 році, запустить джерело світла в небо з відомою швидкістю випромінювання фотонів. Команда спостерігатиме за джерелом світла або штучною зіркою поруч зі справжніми зірками, щоб створити нові каталоги яскравості зірок. Штучна зірка буде обертатися на висоті 22 236 миль над Землею, досить далеко, щоб виглядати зіркою для телескопів на землі. Ця орбіта також дозволяє супутнику рухатися з тією ж швидкістю, що й обертання Землі, утримуючи його на місці над Сполученими Штатами під час однорічної основної місії.