Що не можна їсти на вечерю: п’ять головних помилок, яких варто уникати

08.12.2024   20:31    1264

Перед складанням вечірнього меню варто пам’ятати, що вночі, поки ви спите, внутрішні органи працюють не в повну силу. Тому не варто їх надмірно завантажувати переробкою складної їжі. Це може відбитися на зовнішньому вигляді і самопочутті вранці.

Кілька порад, що саме не варто споживати в їжу ввечері, пропонує журнал Bazaar. Проходження їм дозволить розвантажити організм, щоб він міг як слід відпочити за ніч.

Відмовтеся від свіжих овочів

В інший час доби їх споживання корисне. Але справа в тому, що овочі багаті клітковиною. На перетравлення овочевого салату шлунку і кишечнику потрібно чимало зусиль. Це може привести до дискомфорту, який здатний порушити сон.

Останні новини:  Вчені з’ясували, як сауна впливає на кров’яний тиск

Краще без червоного м’яса

Цей продукт містить велику кількість тирозину, який може підвищувати рівень адреналіну в крові. Тому краще червоне м’ясо їсти з ранку або вдень, щоб до вечора в організмі не було тимчасового надлишку таких речовин. В якості вечірнього варіанту білкової їжі підійде біле м’ясо птиці або нежирна риба.

Останні новини:  5 корисних снеків, якими можна перекушувати протягом дня

Відкладіть гостре

Гострою їжу робить речовина під назвою капсаїцин. Воно подразнює слизові оболонки, будь то ротова порожнина або шлунок. Це викликає приплив крові і шлункового соку. Результатом може стати печія, що явно не сприятиме сну.

Менше жирів

Насичені жири не варто їсти взагалі, а ось ненасичені, корисні, краще не вживати ввечері. Мова про оливковій олії, горіхах, авокадо, жирній рибі і так далі. Відмовитися від них краще хоча б за 4 години до сну. Ситуація така ж, як з овочами: для їх переробки вночі організму потрібно буде витратити багато сил.

Останні новини:  Суперкорисний салат із червонокачанної капусти, на який ви точно підсядете

Без швидких вуглеводів

Цукор, біле борошно і оброблені крупи можуть позначитися на вашій вазі, але справа не тільки в цьому: цукор провокує різкий стрибок глюкози в крові. А за ним слід різкий спад, через що знову хочеться їсти. У той же час повільні вуглеводи – гречка, кіноа, бурий рис, холодна картопля, такого ефекту не дають.


dailynews.kyiv.ua