Серйозні порушення прав людини: 38 країн в ОБСЄ застосували до Грузії «віденський механізм»

Сьогодні,   06:24    750


Серйозні порушення прав людини: 38 країн в ОБСЄ застосували до Грузії «віденський механізм»

У п’ятницю 38 країн-учасниць ОБСЄ, включаючи Україну, ініціювали щодо Грузії так званий «віденський механізм» з огляду на серйозні порушення прав людини у цій країні та відсутність належної реакції з боку грузинської влади.

Як передає власний кореспондент Укрінформу у Відні, відповідний спільний лист було направлено представництву Грузії при ОБСЄ.

«Ми висловлюємо серйозне занепокоєння щодо повідомлень про порушення прав людини, скоєних представниками правоохоронних органів, та застосування насильства невстановленими групами проти мирних протестувальників, журналістів і перехожих, що залишилося без належної реакції з боку правоохоронних органів», — йдеться у листі.

Було висловлено занепокоєння з приводу «триваючої нездатності» грузинської влади забезпечити відповідальність винних та відреагувати на випадки невиправданого насильства, зокрема за участю представників правоохоронних органів.

«Враховуючи незадовільну реакцію Грузії на міжнародні заклики поважати право на свободу мирних зібрань, асоціацій та свободу вираження поглядів для громадян Грузії, а також звільнити свавільно затриманих демонстрантів, наші країни ініціюють застосування Віденського механізму (в рамках людського виміру) разом із зобов’язаннями та відповідальністю Грузії в межах цього механізму», — йдеться у листі.

Останні новини:  На США насувається шатдаун: Конгрес вдруге не ухвалив бюджет

У ньому міститься запит до грузинської влади надати конкретні відповіді на низку питань, зокрема: які заходи вживаються для розслідування порушень права на мирні зібрання, випадків свавільного затримання, тортур, насильства проти протестувальників, журналістів і спостерігачів; які дії здійснено для забезпечення свободи слова, мирних зібрань та асоціацій без репресій; як гарантується безпека представників опозиції та плюралізм думок; які кроки вживаються для запобігання повторенню порушень прав людини та притягнення винних до відповідальності; та як налагоджується співпраця з інституціями ОБСЄ, зокрема БДІПЛ.

Останні новини:  Хакери з КНДР цьогоріч вкрали криптовалюти на $1,34 мільярда

Спільний лист представнику Грузії при ОБСЄ було надіслано від імені делегацій Албанії, Австрії, Бельгії, Боснії і Герцеговини, Болгарії, Канади, Хорватії, Кіпру, Чехії, Данії, Естонії, Фінляндії, Франції, Німеччини, Греції, Ісландії, Ірландії, Італії, Латвії, Ліхтенштейну, Литви, Люксембургу, Чорногорії, Нідерландів, Північної Македонії, Норвегії, Польщі, Португалії, Молдови, Румунії, Словаччини, Словенії, Іспанії, Швеції, Швейцарії, Сполученого Королівства, Сполучених Штатів Америки та України.




США запровадили санкції проти 20 грузинських посадовців, включаючи міністрів і депутатів, через підрив демократії. Окремі європейські країни також запровадили свої обмежувальні заходи проти низки грузинських політиків, серед них і Україна.

Останні новини:  Чехія продовжила дію тимчасового захисту для біженців з України ще на рік

Президент Володимир Зеленський закликав лідерів ЄС тиснути на підконтрольну Росії грузинську владу, щоб не дозволити їм отримати зиск від украденого європейського майбутнього Грузії.

«Віденський механізм» – метод роботи ОБСЄ у сфері людського виміру з ініціативи країн-учасниць. Включає обмін інформацією та двосторонні зустрічі країн-учасниць з ініціативи будь-якої з них, а також обговорення між країнами-учасницями та на заходах ОБСЄ. Це найважливіший із чотирьох механізмів в арсеналі організації, який використовується у разі найчутливіших для організації загроз безпеці, у тому числі потенційно можливих дій за участю збройних формувань.

Фото: Dato Shalikashvili/Facebook


ukrinform.ua