При регулярному вживанні ці продукти активізують процеси, що призводять до збільшення жирової тканини, і таким чином не дають схуднути. Для ефекту схуднення дані продукти необхідно звести до мінімуму або ж виключити з щоденного меню зовсім.
Цукор. При високому рівні споживаного цукру в організмі не засвоюються вітаміни, наприклад, вітамін С. Дефіцит важливих речовин сприяє порушенню обміну речовин, ослаблення імунітету, підвищеному ризику запалення і зайвої ваги.
Медики наголошують, що важливо розуміти: цукор міститься у величезній кількості сучасних продуктів, не тільки в кондитерських виробах, але і в молочних продуктах, фітнес-батончиках, в хлібі, напівфабрикатах, консервах. Необхідно уважно читати упаковку продуктів і контролювати кількість споживаного цукру. Його надлишок в харчуванні загрожує перевантаженнями для підшлункової залози і розвитком інсулінової резистентності.
Продукти з великим терміном придатності. Найчастіше в такі продукти для збільшення терміну їх зберігання і для посилення смакових властивостей додаються трансжири. З впливом цього типу штучних жирів асоціативно порушення обміну речовин, розвиток атеросклерозу і раку, гормональні відхилення.
Смажені продукти. Смаження на сковороді призводить до появи термічно змінених жирів, які можуть негативно впливати на обмінні процеси в організмі. Особливо небезпечні смажені продукти, для людей, генетично схильних до зайвої ваги: вони з-за смаженої їжі повніють інтенсивніше, ніж люди без спадкового ризику.
Солі. Під дією солі затримується вода, а разом з нею і токсичні речовини, що збільшує ймовірність виникнення запалення в клітинах і уповільнює обмінні процеси. Вчені стверджують, що сучасні люди звикли до сильно солоного смаку їжі і несвідомо споживають великі дози солі день у день разом з готовими продуктами і фастфудом.
Продукти, що містять глутамат натрію. Глутамат натрію є підсилювачем смаку і міститься в самих різних перероблених продуктах, це підсилювач смаку. Виробники продуктів додають його, щоб стимулювати у споживача почуття задоволення від їх поїдання і звикання до їх смаку. Як правило, в таких продуктах міститься багато калорій і майже немає вітамінів і клітковини. В результаті калорії йдуть на накопичення жиру.