NASA зафіксувало реактивний струмінь чорної діри, який підриває таємничий об’єкт

Сьогодні,   08:30    691


Одна з найдивніших галактик поблизу Чумацького Шляху щойно відкрила астрономам таємницю. Він називається Центавр А, і величезні струмені плазми, що вилітають з його центральної надмасивної чорної діри, врізалися в щось під час подорожі в міжгалактичний простір.

Що таке щось? Астрономи не знають. Вони назвали його C4, і те, що знаходиться в цьому місці, буде цікавим, тому що жодне інше зіткнення в струменях Centaurus A не створює такого самого V-подібного рентгенівського випромінювання, яке витікає з C4.

Центавр А — це те, що відомо як своєрідна галактика, розташована приблизно за 12 мільйонів світлових років від Чумацького Шляху. Є багато характеристик, які роблять його диваком, включаючи масив орбітальних карликових галактик, акуратно розташованих навколо галактичної площини, дивну форму з помітними смугами пилу та структуру, яка може бути результатом зіткнення та злиття двох галактик.

Вона також має дуже активну надмасивну чорну діру та вибухає зореутворенням, однією з найближчих до нас галактик, яка демонструє обидві поведінки. Активність чорної діри настільки сильна, що струмені частинок, що вилітають з її полярних регіонів, врізаються в міжгалактичний простір, створюючи при цьому величезні пелюстки радіовипромінювання. З цієї причини Центавр А є предметом ретельного вивчення з Землі. І один із найдетальніших аналізів радіохвиль, які випливають із чорної діри, виявив деякі дивні особливості, яких раніше не бачили.

Останні новини:  Науковці відкрили аномальну властивість чорних дір, що руйнує чинні закони фізики

По-перше, ми, ймовірно, повинні пояснити, як відбуваються ці відтоки. Коли ми описуємо надмасивну чорну діру як активну, це означає, що вона активно накопичує матерію з величезного диска матеріалу, який обертається навколо неї, як вода, що стікає в каналізацію.

Але не весь закручений матеріал потрапляє за горизонт подій. Науковці вважають, що частина його відволікається та прискорюється вздовж ліній магнітного поля навколо зовнішньої сторони чорних дір до їхніх полюсів, звідки запускається у космос із величезною силою, створюючи струмені частинок, які досягають, у деяких випадках, мільйонів світла. — років.




Оскільки Centaurus A знаходиться так близько, він є однією з найкращих лабораторій для детального вивчення цих струменів. Астрономи розгорнули рентгенівську обсерваторію Чандра NASA, щоб якомога ближче дослідити високоенергетичне світло, створюване струменями Центавра А, і саме тоді вони виявили особливу V-подібну деталь, що сходиться на яскраве точкове джерело випромінювання.

Останні новини:  Стрибок потепління у 2023 році пов’язали з рекордно низьким альбедо планети

Схоже на те, що струмінь, мандруючи простором зі швидкістю, близькою до швидкості світла у вакуумі, врізався в щось і створював потоки, причому кожне плече V має розмір приблизно 700 світлових років.

Незрозуміло, що це таке. Це може бути масивна зірка або вузол турбулентності. Що б там не було, рукави V можуть бути створені взаємодією між струменем і об’єктом, який видуває матеріал з точкового джерела. Оскільки цей матеріал також взаємодіє зі струменем, він також світиться в рентгенівських променях.

Останні новини:  На Марсі вперше виявили активне вогнище вулкана (фото)

Однак навіть у цій моделі структуру V важко пояснити. Можна було б очікувати, що витікання з точкового джерела буде узгоджено з потоком струменя, але це справедливо лише для одного з рукавів. Інший з’являється під косим кутом, що важко пояснити. Особливо тому, що інші зіткнення всередині струменів виглядають як радіокраплі без визначених структур, таких як V C4.

Поки що ми не маємо відповідей. Може знадобитися більше спостережень у різних довжинах хвиль, щоб з’ясувати, що створює дивні V-подібні рентгенівські промені в струменях Centaurus A. Враховуючи ймовірність того, що ми продовжимо дивитися на нашого дивного сусіда, однак, відповіді, мабуть, лише питання часу. Дослідження опубліковано в The Astrophysical Journal.


portaltele.com.ua