За даними дослідницької компанії Dataforce, на частку таких виробників, як BYD і SAIC MG, припадало 7,4 відсотка реєстрацій електромобілів по всій Європі в листопаді, порівняно з 8,2 відсотка в жовтні. Це найнижчий показник з березня.
Європейський Союз запровадив додаткові тарифи на постійній основі наприкінці жовтня після того, як розслідування виявило, що державні субсидії надавали китайській електромобільній промисловості несправедливу перевагу. Місяці переговорів не змогли вирішити торговельну суперечку, що призвело до того, що Брюссель створив нові збори до існуючого 10-відсоткового імпортного мита.
Хоча всі електромобілі, вироблені в Китаї, підпадають під тарифи, включно з виробленими західними брендами, такими як BMW і Tesla, суми змінюються залежно від того, яку підтримку отримав автовиробник і чи співпрацював він із розслідуванням ЄС.
Найбільше постраждала державна материнська компанія MG, SAIC, тарифи для якої зараз становлять 45 відсотків. Колишній британський бренд спортивних автомобілів, який довгий час був найбільш продаваним китайським автовиробником у Європі, нещодавно зазнав падіння, зареєструвавши 58-відсоткове падіння реєстрацій минулого місяця порівняно з роком раніше, згідно з даними, наданими іншою дослідницькою компанією JATO Dynamics.
На тлі провалу продажів MG, BYD вийшов вперед: у листопаді кількість зареєстрованих автомобілів у Європі зросла більш ніж удвічі до 4796 автомобілів.
Глобальні наслідки
Китайські автовиробники, які прагнуть вийти на основні світові ринки, наштовхнулися на опір у Європі після того, як їх фактично закрили від США. Глобальний експорт електромобілів Китаю в листопаді впав на 19 відсотків порівняно з роком раніше, згідно з митними даними країни, оприлюдненими в понеділок, включаючи 23-відсоткове падіння до ЄС.
Зниження вартості акумуляторів дало китайським компаніям перевагу в ціні, але ця проблема викликала протекціоністські імпульси, оскільки чиновники в США та ЄС намагаються захистити місцевих автовиробників. Галузь, у якій працюють сотні тисяч працівників у Німеччині, Франції та Італії, бореться з переходом від автомобілів на двигунах внутрішнього згоряння.
Хоча мита ЄС притупили тиск Китаю в регіоні, їх запровадження загалом призвело до менших результатів.
Хоча у Німеччині та Франції кількість реєстрацій електромобілів китайськими виробниками в листопаді скоротилася більш ніж вдвічі порівняно з роком раніше, натомість китайські виробники електромобілів у Британії, яка не є членом ЄС і не запровадила тарифи, показали 17-відсотковий приріст порівняно з минулим роком.
Перехід до електромобілів, який колись вважався неминучим, у 2024 році сповільнився на багатьох світових ринках і став більш непередбачуваним, що змусило автовиробників переглянути свої стратегії від лінійок моделей до розташування заводів і навіть корпоративних структур.
Китайські автовиробники вживають заходів для локалізації виробництва в Європі, але для цих зусиль потрібен час. BYD планує відкрити завод в Угорщині, тоді як Chery будує автомобілі в Іспанії та потенційно може додати виробництво в Італії.