Бортові самописці літака компанії Azerbaijan Airlines, який розбився в аеропорту казахстанського міста Актау, передадуть на вивчення до Бразилії — країни, що є виробником авіалайнера.
Відповідну інформацію оприлюднило в Телеграмі Міністерство транспорту Республіки Казахстан, передає Укрінформ.
«Відповідно до стандартів Додатка 13 Чиказької конвенції, держава, яка проводить розслідування, забезпечує зчитування записів бортових самописців та приймає рішення про вибір країни для зчитування та розшифрування чорних ящиків», — ідеться в повідомленні.
У міністерстві нагадують, що Казахстан ратифікував цю конвенцію в 1992 році та є членом Міжнародної організації цивільної авіації (ІКАО).
Зазначається, що у зв’язку з цим, а також з урахуванням рекомендації ІКАО та консультацій з авіаційною владою Азербайджану й Росії, Комісія з розслідування авіаційної пригоди, очолювана міністром транспорту РК Маратом Карабаєвим, ухвалила передати бортові самописці (чорні скриньки) до Центру розслідування та запобігання авіаційним пригодам Бразилії (CENIPA). Бразилія також є країною-виробником літака Embraer, який зазнав катастрофи.
«Центр (CENIPA) має необхідні технічні можливості, оснащений відповідним обладнанням та сертифікованою лабораторією для їхнього зчитування», — вказали в Міністерстві транспорту Казахстану, додавши, що це питання перебуває на особистому контролі глави держави.
Він прямував з Баку до Грозного, але відхилився від курсу та впав на протилежному березі Каспію. Загинули 38 із 67 людей, які перебували на борту.
Президент Азербайджану Ільхам Алієв заявив, що літак зазнав пошкодження ззовні на території РФ, поблизу Грозного, і практично втратив керування. За його словами, авіалайнер був приведений у некерований стан засобами РЕБ, після чого внаслідок вогню, відкритого з землі, сильно постраждала хвостова частина.
Алієв наголосив, що російська сторона повинна вибачитися перед Азербайджаном, визнати свою провину та притягнути винних у катастрофі літака AZAL до відповідальності, а також виплатити компенсації.
Фото: Kazinform