Дізналася, чому досвідчені фермери завжди удобрюють ґрунт перед морозами

07.12.2024   19:12    251
Чи знали ви, що саме зима визначає, наскільки родючим буде ваш город влітку? Досвідчені фермери мають кілька секретів для кратного збільшення врожайності в новому сезоні!

Фермери розповіли про 6 перевірених засобів удобрення землі перед морозами

Зима уже давно змінила осінь, а город як завжди потребує особливої уваги. Але дуже часто господарі не зважають на це та вважають, що до весни можна відпочивати. Насправді ж від підготовки ґрунту перед стійкими заморозками залежить дуже багато! Її краще проводити ще восени. Але якщо не встигли, то початок грудня все ще дає таку можливість.

Яким ви бачите свій город? Просто купою ґрунту? Насправді ж у землі живуть черв’яки та чимало мікроорганізмів. Саме від їхньої життєдіяльності та активності залежить родючість грядок. Хочете, щоб вони забезпечили вам щедрий врожай? Тоді спершу забезпечте їх. А зробити це можна за допомогою звичайного перегною чи навіть опалого листя.

Останні новини:  Шпаргалка квітникарів від павутинного кліща
Фермери розповіли про 6 перевірених засобів удобрення землі перед морозами

Також ідеальним добривом є компост. Ні, це не те ж саме, що перегній. Хоча їх дуже часто плутають, але компост значно складніший та створюється довше. І лише під контролем. А перегній може складатися з тих же компонентів, але розкладається сам по собі. Оскільки з компостом процес контрольований, то й користь від нього значно вища.

Користь компосту також у тому, що він не лише підживлює, але й утепляє землю. І це дуже важливо в холодні місяця! Мінеральні добрива також відіграють важливу роль перед новим сезоном. Фосфор і калій є дуже важливими та потрібними. А ось азот перед заморозками точно не потрібен (особливо на грядках, де ростуть озимі чи багаторічники).

Останні новини:  Чому поруч із трояндами варто посадити клематис
Фермери розповіли про 6 перевірених засобів удобрення землі перед морозамиФермери розповіли про 6 перевірених засобів удобрення землі перед морозами

Ми нічого не забулися? Ах так, сидерати! Люпин, гречка чи конюшина посіяні восени — то не просто рослини, а справжні помічники городника. Вони ґрунт збагатять та від ерозії врятують. Сидерати — наче щит, який захищає землю від вимерзання та вимивання корисних речовин. Але ж уже грудень, так? Поки немає стійких заморозків все ще можна засівати.




Також користуйтеся мульчуванням. Про компост ми вже згадали. Але також укривання для ґрунту можна зробити із зібраного листя, скошеної трави, соломи, подрібнених гілок або ж хвойного опаду з найближчого лісу, якщо вдома немає ніякої органіки. Так ви й допоможете мікроорганізмам перезимувати, і створите додаткове підживлення для землі.

Останні новини:  Сім фактів про озимий часник, щоб вчасно посадити та виростити великі голівки
Фермери розповіли про 6 перевірених засобів удобрення землі перед морозамиФермери розповіли про 6 перевірених засобів удобрення землі перед морозами

Окрему увагу треба приділити кислотності. Більшість рослин не люблять дуже кислі ґрунти. Тому потрібно збалансувати їх. Можна обрати звичайне вапно, доломіт або ж попіл. Але не використовуйте їх надто багато, щоб не зіпсувати землю.


noviydoctor.com