Кожен знає, яких неймовірних зусиль потрібно прикласти, щоб знищити небажані дерева. Якщо просто зрізати їх, це стимулює ще більше розростання порослі. І навіть використання солярки чи чогось подібного не завжди дає бажаний результат, бо часто знищується стовбур з кроною, але не коріння. Саме тому варто звернутися до методів, які дозволяють знищити не лише надземну частину, а й кореневу систему.
Метод шприца та гербіциду
Цей спосіб базується на використанні гербіциду системної дії, який здатний проникати в рослину через її сокові шляхи, повністю знищуючи і стовбур, і коріння. Головна діюча речовина — гліфосат.
Що знадобиться:
- Гербіцид системної дії з гліфосатом у складі (наприклад, “Раундап”, “Ураган” або інші аналоги).
- Шприц великого об’єму з товстою голкою.
- Дриль зі свердлом довжиною десь 10-12 см та діаметром 8-10 мм.
- Пластилін
- Захисні рукавички.
Отже, якщо вирішили скористатися цим методом, то виберіть дерево або кущ, який потрібно видалити. Зверніть увагу на те, що найкращий час для обробки — активний період сокоруху (зазвичай з другої половини весни до середини осені).
Тепер просвердліть кілька отворів у нижній частині стовбура (приблизно 15 см від землі) під невеликим нахилом — близько 45°. Глибина залежить від товщини дерева. Але це приблизно 3-5 см, тільки головне — не проштрикнути наскрізь. Не дуже великому дереву достатньо 1 отвору, а велетням — до 5 штук. Відстань між ними — 5-10 см.
Тепер вдягніть рукавички й заповніть шприц гербіцидом, не розчиняючи його у воді, а тоді введіть його у кожну дірочку.
Важливо, щоб рідина не розливалася на землю — це може нашкодити іншим рослинам. Для того, щоб отрута не вилилась або її не змило несподіваним дощем, заліпіть отвори пластиліном.
В результаті дерево поступово засохне через 2-4 тижні, оскільки гербіцид зруйнує його життєві функції. Залишки можна легко видалити після засихання.