Aston Martin Valhalla є першим серійним середньомоторним суперкаром Aston Martin, а також першою гібридною моделлю марки. Завдяки найсучаснішим технологіям, вражаючим характеристикам і безпомилковому дизайну британці хочуть по-справжньому вторгнутися на ринок суперспортивних автомобілів і конкурувати з такими моделями, як Ferrari F80, Lamborghini Revuelto або McLaren W1.
Під капотом
Valhalla оснащений гібридною силовою установкою, яка забезпечує загальну потужність 1079 к.с. і 1100 Нм крутного моменту. Серцем цієї трансмісії є 4,0-літровий твін-турбо двигун V8 потужністю 828 кінських сил, який підтримується трьома електродвигунами.
Два з цих електродвигунів приводять у рух передню вісь, а третій інтегрований у нову 8-ступінчасту трансмісію з подвійним зчепленням і підтримує задню вісь. Така конфігурація дозволяє Valhalla розвивати максимальну швидкість 350 км/год і розганятися від 0 до 100 км/год всього за 2,5 секунди.
Цікаво, що передня і задня осі фізично не пов’язані одна з одною. Натомість Valhalla координує свій повний привід за допомогою «сучасних систем IVC (контроль динаміки автомобіля) та інтегрованих силових гальм». Все це вкладено в карбоновий кокпіт, розроблений спільно з власною командою Формули 1. Також є алюмінієві підрамники спереду та ззаду. Aston заявляє про суху вагу 1655 кілограмів. Це на 120 кілограмів менше за Lambo Revuelto.
Шасі також схоже на Ф1. Спереду — штовхач із внутрішніми пружинами та амортизаторами, ззаду англійці використовують п’ятиважільну систему. Bilstein забезпечує адаптивні амортизатори. Вуглецево-керамічні гальма включають 6-поршневі супорти та диски діаметром 410 мм спереду та 4-поршневі супорти та диски діаметром 390 мм ззаду.
Аеродинаміка
Визначною особливістю Valhalla є його активна аеродинаміка, розроблена у співпраці з Aston Martin Performance Technologies (AMPT). Цей відділ також консультує власну команду Формули 1. І навіть дворазовий чемпіон Ф1 Фернандо Алонсо додав свої зусилля до розробки автомобіля.
Технологія Active Aero дозволяє автомобілю створювати притискну силу понад 600 кг на швидкостях від 240 км/год до 350 км/год. Активна аеродинаміка включає такі функції, як система зменшення опору (DRS) і пневматичні гальма, які оптимізують стабільність і продуктивність автомобіля на високих швидкостях. Аеродинамічні елементи Valhalla сконструйовані таким чином, щоб мінімізувати опір і водночас збільшити притискну силу, що забезпечує покращену стабільність водіння та продуктивність.
Дизайн
Дизайн Valhalla є еволюцією фірмової естетики Aston Martin. Кузов виготовлено з вуглецевого волокна, що не тільки зменшує вагу, але й підвищує цілісність конструкції та безпеку. Двері з відкриттям вверх та повітрозабірник на даху, натхненні Формулою 1, надають автомобілю вражаючого та функціонального вигляду, але також призначені для покращення аеродинамічної ефективності та охолодження силового агрегату.
Інтер’єр Valhalla так само вражає, як і його екстер’єр. Сидіння, наприклад, зроблені з одного шматка вуглецевого волокна. Салон дуже орієнтований на водія, вся важлива інформація зведена на центральний сенсорний дисплей, який пропонує спеціально розроблені функції EV і графічне представлення гібридної силової установки. Цей дисплей показує в реальному часі, як працює трансмісія, коли енергія регенерується і коли вона використовується для підвищення продуктивності.
Valhalla пропонує чотири режими водіння: Sport, Sport+, Race та EV. Кожен режим регулює параметри трансмісії, кермування та шасі. У повністю електричному режимі автомобіль може проїхати до 14 кілометрів виключно та розвивати максимальну швидкість 140 км/год.
Інші режими поєднують потужність двигуна V8 з миттєвою подачею крутного моменту електродвигунів, щоб забезпечити динамічне та захопливе водіння. Ці режими водіння дозволяють водієві адаптувати автомобіль до різних умов водіння та особистих уподобань.
Вже згадана інтегрована система контролю динаміки автомобіля (IVC) контролює та оптимізує підвіску, гальмування, кермування, активну аеродинаміку та трансмісію в реальному часі. Ця система працює в гармонії з чотирма режимами водіння, щоб «максимізувати» продуктивність автомобіля та керованість у будь-якій ситуації.
Технічні дані | Aston Martin Valhalla |
Двигун | 4-літровий V8 Twin Turbo, 3 електродвигуни (2x спереду та 1x ззаду), підзарядний гібрид |
Продуктивність системи | 1079 к. с. / 793 кВт |
Крутний момент системи | 1100 Нм |
Довжина х ширина х висота | 4748 x 2014 x 1161 мм |
Колісна база | 2760 мм |
Споряджена маса | 1655 кг |
0-100 км/год | 2,5 секунди |
Максимальна швидкість | 350 км/год |
Виробництво Valhalla обмежено 999 одиницями і має розпочатися у другому кварталі 2025 року. Про ціни поки ходять лише чутки: говорять про 850 000 фунтів (1 031 000 євро). Це робить його або дуже дорогим конкурентом Lamborghini Revuelto (приблизно від 500 000 євро), або абсолютно недорогою альтернативою McLaren W1 і Ferrari F80, ціна яких починається від 2,2 і 3,6 мільйона євро відповідно.