2 роки укривала цим дерева і вже хотіла викидати

Вчора,   15:31    120
Справжній садівник завжди шукає способи витрачати менше, а отримувати більше. Наприклад, ми купуємо покривний матеріал для захисту дерев, але чи задумувалися, що він може мати друге життя?

Друге життя покривного матеріалу

Ця стаття про те, як заощадливість і кмітливість здатні вдихнути нове життя у вже використані речі й таким чином  подарувати рослинам нові можливості.

Що таке покривний матеріал і чому його викидають?

Покривний матеріал, або агроволокно, зараз дуже широко використовують для захисту дерев узимку. Він оберігає кору від морозів, сонячних опіків та шкідників. Найпопулярніші варіанти — це:

  • Неткане агроволокно — легкий і повітропроникний матеріал.
  • Поліпропіленова тканина — щільніший, тому забезпечує кращий захист.
  • Мішковина чи джут — екологічний і натуральний, але менш довговічний.
Останні новини:  Як вдома виростити лимон із кісточки

Всі вони зазвичай служать 1-2 сезони. До весни другого року він уже втрачає свої властивості: вигоряє, рветься та накопичує забруднення. Багато хто вважає, що після цього його доля — смітник. Але не поспішайте!

Друге життя матеріалу

Ваше старе агроволокно чи мішковина можуть стати чудовою мульчею для саду. Все, що потрібно, — трохи часу й креативності.

Тож спочатку очистьте його від залишків ґрунту чи листя і просушіть, після чого наріжте на смуги шириною 20-30 см, потім скрутіть їх у джгути діаметром 15-20 см. Надалі використовуйте джгути як кільце, яке розташовують навколо основи рослин. Це створює якісний бар’єр. Чому якісний? Ну, по-перше, він пропускає воду і повітря, а значить коріння рослин отримує все необхідне для здорового росту. По-друге, затримує вологу, бо уповільнює випаровування, що особливо важливо в посушливий період.  Крім того, блокує бур’яни та захищає від шкідників.

Останні новини:  Бур’яни цим народним засобом більше не прибираю

Чому це ідеально для полуниці?

Полуничні кущі найбільше виграють від такого способу мульчування. Покривний матеріал навколо кущів допоможе залишатися ягодам чистими навіть після дощів. Завдяки йому полуниця отримує достатньо води, а вам не потрібно часто поливати. Він також відлякує слимаків — вони не ризикують рухатися по такому бар’єру.





noviydoctor.com

Останні новини:  Як не треба вкривати троянди на зиму, щоб вони не впріли