Знайдено фрагмент залізної маски, яку носили кавалеристи римської армії близько 1 800 років тому

12.11.2024   11:30    1141

Турецькі археологи знайшли докази перебування імператорського римського гарнізону в стародавньому місті Адріанополі, поблизу сучасного Ескіпазару в північній турецькій провінції Карабюк, виявивши фрагмент залізної маски, яку, як вважають, носили кавалеристи римської армії близько 1 800 років тому.

Завдяки розкопкам стародавнього міста Адріанополя, які розпочались у 2003 році, виявили 14 різних споруд, серед яких дві церковні споруди, дві лазні, скельні гробниці, театр, арочна купольна споруда, міські стіни, вілли, монументальна ніша та інші монументальні будівлі, а також квадратна оборонна споруда, в якій було знайдено маску.

Останні новини:  Вчені виявили “репетиції” горбатих китів перед шлюбним сезоном

Давньоримську кавалерійську маску, датовану третім століттям, було знайдено в квадратній оборонній споруді в місті Адріанополі, поблизу сучасного Ескіпазару. (Courtesy of Ersin Çelikbaş)
Археологи працюють на місці розкопок стародавнього міста Адріанополь, неподалік від сучасного Ескіпазару в північній турецькій провінції Карабюк. (Courtesy of Ersin Çelikbaş)

Керівник розкопок доктор Ерсін Челікбаш з Університету Карабюк пояснив, що споруда, в якій був знайдений фрагмент маски, ймовірно, використовувалася для військової оборони римським гарнізоном. «За фортифікаційною стіною в будівлі ми припускаємо, що це військова споруда», — сказав він турецькому виданню Gazette Global. «Під час розкопок тут було знайдено залізну маску».

«Вона належить до імператорського періоду», — додав він. «Найімовірніше, вона датується 3 століттям, якщо ми подивимося на подібні приклади та нашарування».

Головний убір, схоже, повторює контури обличчя власника, з отворами для очей. Подібні головні убори римських кавалеристів були знайдені раніше — наприклад, Неймегенський шолом, що експонується в музеї Валькхоф у Неймегені, Нідерланди. Однак, як повідомляє Daily Mail, такі шоломи використовувалися не в бою, а на кавалерійських спортивних змаганнях, де кавалеристи відточували та демонстрували свої навички.




Адріанополь, розташований у північній турецькій провінції Карабюк, що межує з Чорним морем, був позицією, яка мала важливе стратегічне значення для римлян. Військова присутність там допомогла б захиститися від вторгнень з Чорного моря. Стародавнє місто було вперше заселене в першому столітті до нашої ери та залишалося одним з найбільших поселень у цій місцевості до 8 століття нашої ери.

Останні новини:  На крок ближче до AGI: OpenAI анонсувала нові моделі о3
Доктор Ерсін Челікбаш, керівник розкопок Адріанополя, тримає в руках маску римського кавалериста. (Courtesy of Ersin Çelikbaş)
Дослідник тримає в руках маску римського кавалериста. (Courtesy of Ersin Çelikbaş)

«Історія внутрішніх регіонів Західного Причорномор’я ще не повністю з’ясована», — пояснив Челікбаш. «Ми продовжуємо висвітлювати історію регіону завдяки нашим дослідженням».

«Під час розкопок ми отримали важливі дані, які свідчать про існування Римської імперії в цьому регіоні».

«Рим планував зробити свою оборону на периферії регіонів імперії, побудувавши позиції проти всіх видів небезпек, які могли прийти на його територію з Причорномор’я», — додав він. «Ми вважаємо, що Адріанополь є одним з таких оборонних військових міст».

Останні новини:  Такого ще не бачили: величезна чорна діра повернулася на бік через загадкову подію (фото)