Найкраще для посадки з кісточки підійде віргінска хурма, яка відрізняється морозостійкістю до -35. Хоча такі зими у нас вже є рідкістю, але хто зна, яка буде погода через рік-два.
Подробиці
Акуратно відокремте кісточки від хурми, промийте їх і підсушіть. Можна навіть взяти фен із холодним потоком повітря. Замочування перед посадкою на пару годин покращить проростання.
Для вирощування саджанців хурми у будинку, використовують звичайні квіткові горщики. Їх наповнюють зволоженим ґрунтом і заглиблюють насіннячко на пару сантиметрів, а потім накривають склом для парникового ефекту і поміщають в тепле і світле місце.
Протягом 2 тижнів насіння повинне прорости, після чого скло прибирають. У деяких випадках після проростання необхідно допомогти рослині звільниться від кісточки. Паростки у хурми зазвичай довгі, близько 1,5 сантиметра.
Іноді на маківці сіянця залишається шкірка. Слабкий паросток не може скинути її самостійно і через кілька днів гине. Щоб уникнути цього молодій рослині потрібно допомогти, акуратно відокремивши кісточку за допомогою гострого ножа, ножиць або голки. Якщо кісточка сидить дуже щільно, її можна спробувати розпарити, а простіше – обприскати сіянець, накрити плівкою і поставити на ніч у тепло. Зазвичай після цієї процедури залишки кісточки легко відділяються.
Сіянець так само може загинути якщо вчасно не пересадити. Зростає хурма у будинку швидко, тому і пересаджувати її потрібно часто. З кожною пересадкою горщик беруть на кілька розмірів більше. Якщо корінню не вистачає місця, рослина неминуче гине. Уповільнення зростання листя і навіть їх пожовтіння є сигналом про нестачу ґрунту в горщику. Щоб не пошкодити кореневу систему пересадку виконують разом з ґрунтом.