Проблема боротьби з утомою актуальна для багатьох водіїв, оскільки тривале перебування за кермом, одноманітний пейзаж за вікном, підвищене напружування очей, нічний час доби та інші чинники часто призводять до зниження уваги і швидкості реакції на мінливу дорожню обстановку. Чимало лиха завдає й таке вкрай небажане явище, як мікросон – короткочасний несвідомий сон, який виникає у людини після тривалого позбавлення повноцінного сну і триває від часток секунди до тридцяти секунд. Це вельми небезпечний стан, оскільки якщо мікросон трапиться під час керування автомобілем, то це може спричинити автокатастрофу.
Volkswagen придумав, як діяти, якщо водій засне за кермом
Спершу авто подає кілька звукових сигналів і трохи «струшує» водія, тричі різко гальмуючи. Якщо й це не допомагає, машина вмикає аварійку, повільно з’їжджає на узбіччя, розблоковує двері та сигналить, щоб привернути увагу оточення.
Статистика
За статистикою, найчастіше аварії трапляються між третьою і п’ятою годинами ночі — саме в цей період часу підвищена ймовірність виникнення мікросну в утомленої людини.
Нижче наведені поради для боротьби з утомою і її профілактики.
Оптимальний метод
Подбайте про здоровий сон
- Перед тривалою поїздкою водієві треба добре виспатися.
- Якщо відчуваєте, що засинаєте за кермом, ліпше з’їхати на узбіччя, ввімкнути аварійну світлову сигналізацію і заснути принаймні на двадцять-тридцять хвилин.
- У нічний час, якщо є можливість, краще все-таки зупинитися на нічліг у мотелі, щоб відновити сили й не ризикувати власною безпекою.
Пам’ятайте, що втрата контролю над керуванням автом може призвести до непоправних наслідків!