Частина північнокорейських генералів, що прибули до Росії, щоб воювати проти України, вже можуть перебувати у зоні бойових дій. Наразі остаточне підтвердження цього шукає Національна розвідувальна служба Південної Кореї (NIS).
Південнокорейська розвідка також вказала на мовний бар’єр між військовими з КНДР та РФ, який нині росіяни намагаються подолати. Про це представники NIS заявили на закритому засіданні комітету з розвідки парламенту Південної Кореї, повідомляє Yonhap, передає OBOZ.UA, інформує UAINFO.org.
Видання з посиланням на представника правлячої Партії влади народу Лі Сон-Квеуна та представника головної опозиційної Демократичної партії Пак Сун Вона, які входять до парламентського комітету з розвідки розповіло про деякі з озвучених розвідкою на засіданні тез.
Так, у NIS заявили, що деякі північнокорейські генерали, а також частина військ, направлених Пхеньяном на допомогу Росії, можуть вже перебувати у зонах бойових дій.
«Мобілізація військ між Північною Кореєю та Росією триває. Ми перевіряємо можливість розгортання частини (північнокорейського) персоналу, включаючи високопоставлених військових, на передову», – повідомили у південнокорейській розвідці.
У NIS також розповіли, що нині російські військові навчають північнокорейських солдатів більш ніж 100 військовим термінам російською мовою. Але поки це не допомагає подолати труднощі, зумовлені мовним бар’єром.
Також розвідка Південної Кореї вважає, що на літаку, що здійснив 23-24 жовтня перельоти між Москвою і Пхеньяном, ймовірно, перевозили високопоставлених російських силовиків, які залучені до розгортання військ КНДР у Росії.
Водночас у Південній Кореї зазначили, що своїх військових Пхеньян направляє до Росії не просто так, і що нещодавній візит міністра закордонних справ КНДР до Росії мав на меті обговорити додаткове розгортання та те, чим саме РФ розплатиться за живу силу.
«Завдяки технологічній співпраці з Росією, Північна Корея, схоже, готова запустити військовий розвідувальний супутник, який їй не вдалося зробити в травні. Ми уважно стежимо за можливістю сьомого ядерного випробування після президентських виборів у США», — заявили в NIS.