Вчені визначили, звідки насправді походить золото Трої та Месопотамії

Вчора,   05:30    4451

Міжнародна група вчених за допомогою інноваційного мобільного лазерного методу вперше змогли проаналізувати зразки знаменитих прикрас раннього бронзового віку з Трої, Поліохні (острова в Греції) і Ура в Месопотамії, пише Успіх in UA.

Результати показали, що всі вони походять з одного регіону і були продані на великі відстані.

Намиста, підвіски, сережки і кольє, які були вивчені в роботі, зберігалися в музеї в Афінах. Всі вони настільки цінні, що їх не можна перевозити в лабораторію або проводити будь-які дослідження, залишають видимі сліди на предметах. Через це аналіз утруднений, повідомляє cikavosti.com.

Останні новини:  Вчені винайшли інноваційний пристрій, що створює електричний заряд з повітря

Вчені використовували мобільну технологію портативної системі лазерної абляції, щоб провести аналіз прямо в музеї. Отвір, проплавлений в поверхні золотого виробу променем такої системи, має діаметр всього 120 мкм і має конічну форму. Пошкодження можна розрізнити лише за допомогою електронного мікроскопа.

Окрім золота, історичні прикраси завжди містять інші елементи, такі як срібло, мідь, цинк, паладій та платина. Залежно від сплаву можна створити певний хімічний профіль знахідок і використовувати його, щоб робити висновки, пояснюють вчені. Наприклад, високі концентрації цинку, паладію і платини в прикрасах з Трої є явною ознакою того, що золото, використане для створення прикрас, було вимито річкою у вигляді золотого пилу.

Останні новини:  Астрономи вирішили загадку походження загадкових магнетарів
Вчені визначили, звідки насправді походить золото Трої та Месопотамії

Дослідники також змогли показати, що ювелірні вироби вироблялися серійно в майстернях, а не тільки у вигляді окремих предметів. Це підтверджує, наприклад, однакову кількість платини і паладію в золотих дисках в намистах одного дизайну, знайдених в різних місцях. Археологи вважають, що їх роботи свідчить про існування розвиненої торгової мережі, яка покривало все Середземномор’я і простягалася до річки Інд в Азії.