Вчені побачили, що відбувається всередині Землі

11.11.2024   17:30    1721

Експериментальна установка дала змогу спостерігати процеси, які зазвичай приховані глибоко під поверхнею нашої планети. Розповідаємо, що вчені дізналися про Землю та її магнітне поле.

Фізики з Університету Ковентрі у Великій Британії та Національної лабораторії інтенсивних магнітних полів у Франції вивчили, як магнітне поле Землі може впливати на внутрішні потоки планети. Експеримент отримав назву «Маленька Земля», повідомляє Phys.org.

У рамках дослідження вчені побудували експериментальну установку, яка імітувала те, як магнітне поле Землі може впливати на внутрішні планетарні потоки. На основі показань своєї розробки вони пояснили розбіжності між теоретичними передбаченнями та супутниковими спостереженнями за Землею.

Останні новини:  Подивіться на перше в історії фото зірки з іншої галактики (фото)

Внутрішнє ядро Землі зазвичай уявляють як гарячу металеву кулю. Зовнішнє ядро, що знаходиться під мантією, складається з більш холодного рідкого металу. Оскільки обидва ядра обертаються, генерується електричний струм, який, своєю чергою, призводить до генерації магнітного поля. За словами вчених, моделі, що описують потоки всередині Землі, зазвичай не містять в собі те, як на них впливає магнітне поле. Фізики захотіли розібратися в цьому докладніше, тому побудували апарат, який точно імітує внутрішній механізм планети.

Команда описала створений апарат як модель Землі, в якій використовується бак, частково заповнений сірчаною кислотою і встановлений всередині сильного магнітного поля. Для вимірювання потоків, що виникають, використовували лазер. Щоб створити сильне магнітне поле, експерти помістили свій апарат у магнітне поле, створене масивним магнітом усередині Лабораторії сильного магнітного поля в Греноблі у Франції. Апарат дозволяв помістити великий обертовий бак усередині ще більшого магнітного поля.

Останні новини:  У космосі астронавти стали міркувати гірше, ніж на Землі

Щоб краще імітувати реальні умови, дослідники нагрівали резервуар від центру, а також надали верхній півсфері пласке дно і встановили на неї бак, наповнений водою. Ця складна конструкція відповідала за охолодження. Останнім кроком було додавання крихітних скляних частинок у рідину, щоб лазер міг бачити й вимірювати динаміку процесу.




Вчені використовували прилад для визначення напрямку руху рідин і їхньої швидкості у двох основних точках усередині резервуара. Вони виявили, що їхню установку можна використовувати для розроблення нових теорій, що описують рух потоків усередині Землі точніше, ніж це робилося в минулому.

Останні новини:  В кухлі Стародавнього Єгипту знайшли психоделічне зілля віком 2000 років