Міжнародна група вчених виявила на індонезійському острові Сулавесі наскельний живопис віком 51 200 років, пише Успіх in UA.
На картині зображені “три людиноподібні фігури, що взаємодіють із дикою свинею”. Це найстаріший відомий витвір мистецтва з підтвердженою датою створення.
Протягом тривалого часу Європа зберігала пальму першості за віком виявлених об’єктів наскельного живопису. Але знахідка з печери Леанг Карампуанг перевершує вік знаменитих печерних картин з Іспанії та Франції, повідомляє cikavosti.
Щоб точно встановити час розпису, дослідники використали новий метод аналізу – лазерну абляцію U-серії (LA-U). Вони вивчили мікроскопічні шари карбонату кальцію, які накопичуються на поверхні твору мистецтва, визначаючи його точний мінімальний вік. Результати показали, що індонезійська картина була створена принаймні 51 200 років тому
Раніше ми використовували інший метод для датування дуже давніх наскельних зображень у двох частинах Індонезії, Сулавесі та Борнео, але LA-U є точнішим, даючи змогу датувати найраніші шари карбонату кальцію, які утворилися на картині, та наблизитися до моменту часу, коли її було створено, – говорить Максим Обер, співавтор дослідження
Вчені також відвідали іншу печеру в Сулавесі, де раніше було виявлено наскельний живопис. Використовуючи нову техніку LA-U, дослідники уточнили вік раніше датованих об’єктів, що зображає стародавнє полювання. Аналіз збільшив вік твору мистецтва приблизно до 48 000 років порівняно з 44 000 років за попередніми оцінками.