Українка Наталія працює істориком та єгиптологом. Вона щодня перебуває у храмі, якому понад 3 тисячі років. У її доступі – тисячі реліквій.

Наталія доєдналася до одної з найвеличніших локацій у Дейр ель-Бахрі. Про це науковиця розповіла на своїй сторінці у тіктоці.


Чим зараз займається Наталія

Отже, наразі Наталія працює у Заупокійному храмі цариці Хатшепсут. Це величний храмовий комплекс, розташований у Дейр ель-Бахрі в Єгипті.

Науковиці вдалося здійснити свою мрію та водночас мрію багатьох інших дорослих людей, які також мріяли стати археологами в дитинстві.

Останні новини:  Життєві ситуації, які допоможуть перевірити ваше кохання на міцність і довготривалість

Для мене – це мрія науковця, яку я здійснюю прямо зараз, – сказала Наталія.

Факт. Хатшепступ – жінка-фараон, яка понад 20 років правила у Стародавньому Єгипті доби Нового царства. Вона найуспішніша з жінок-фараонів Єгипту, за час її правління країна набула економічного та архітектурного процвітання




Українка відправляється на місію у храм Хатшепступ: дивіться відео

@historian_nat Уявіть собі – за кілька днів я вирушаю на археологічну експедицію в Єгипет. І не просто кудись, а в храм самої Хатшепсут! Це одна з найвеличніших локацій у Дейр ель-Бахрі. Для мене – це мрія науковця, яку я здійснюю прямо зараз. Будемо шукати артефакти, які проливають світло на життя стародавніх єгиптян. Уявіть, що ми можемо відкопати! Хто знає, можливо, знайдемо щось, що змінить історію! #historian_nat #history #fyp #ancientegypt #cleopatra #egyptology #стародавнійєгипет #єгиптологія #єгипет #археологія #археологіяукраїни #історія #історик #історик #хатшепсут #hatshepsut ♬ оригінальний звук – Historian_Nat

Звичайно, що робота археолога зовсім нелегка. Наталія повинна дуже рано вставати, оскільки о 7-й ранку вже потрібно бути на місці розкопок.

Останні новини:  Вчені знайшли ідеальну формулу схуднення

Однак такий ранній підйом має й переваги, оскільки дорогою на роботу вона може споглядати схід сонця та повітряні кулі, якими всіяне небо.

Найцікавіші частини храму Хатшепсут закриті для туристів

Наталія зазначила, що архітектура храму вражає своїм унікальним дизайном. Він має три тераси, які підіймаються впритул до скелі.

У внутрішніх приміщеннях збереглися фрески та рельєфи, які ілюструють сцени з життя Хатшепсут, її подорожі до країни Пунт та божественне народження.

Останні новини:  Надмірне вживання солодощів призводить до виникнення агресії і психічних розладів

Храм символізує культ Хатшепсут як божества і є унікальним прикладом єгипетської архітектури доби Нового царства.

Надзвичайним плюсом є те, що я можу потрапити у місця, які закриті для туристів. Наприклад у святилище Бога Амона, яке просто вражає своєю красою, – зазначила Наталія.

Наталія перебуває у храмі Хатшепсут у рамках польсько-єгипетської місії, в якій бере участь група українських єгиптологів.