Експерти зазначають, що найбрудніше повітря на планеті знаходиться в країнах Південної та Східної Азії. А що щодо чистого повітря?
Всі ми знаємо, що забруднення повітря – це одна з найсерйозніших проблем, які стоять перед людством сьогодні. Але наскільки все насправді погано? На це питання відповіло нове наукове дослідження.
Згідно з результатами недавнього дослідження, опублікованого в понеділок у Lancet Planetary Health, на даний момент приблизно 99,82% усієї земної кулі – це повітря з високими рівнями твердих частинок 2,5 (PM2,5).
Відомо, що ці дрібні частки призводять до розвитку хвороб серця та раку легенів. Виявляється, лише 0,001% населення Землі дихає чистим повітрям.
Найбільше річні концентрації шкідливих частинок PM2.5 були у Східній Азії: 50 мікрограмів на кубометр. Далі йдуть такі території, як Південна Азія (37 мікрограмів) та Північна Африка (30 мікрограмів). Нижче концентрація цих частинок була в Австралії, Новій Зеландії, а також в інших регіонах Південної Америки та Океанії.