Садівники взимку сплять спокійно: дерева самі відлякують гризунів

Сьогодні,   12:21    226
Щоб дерева добре «перезимували» — за ними необхідно доглядати і зробити ряд важливих маніпуляцій. Сьогодні у статті ми розповімо детальніше про ці дії.

Городники розповіли про осінній догляд за плодовими деревами

З настанням осені авітаміноз стає поширеним явищем. Від нестачі вітамінів та поживних речовин страждають не лише люди, а й рослини. Особливо вразливими до передзимового періоду є дерева в наших садах. Чим більша рослина, тим складніші процеси обміну речовин відбуваються всередині неї. У цей час року дерева, як і всі інші рослини, зазнають сильного стресу.

Останні новини:  Метод зберігання осінніх живців смородини до весни без висаджування в ґрунт

Для підтримки “імунітету” плодових дерев та плодово-ягідних кущів є перевірений засіб — водний розчин йоду (25 мл) з березовим дьогтем (40 мл), ялицевою олією (40 мл) та борною кислотою (10 г). Щоб приготувати концентрат, всі компоненти необхідно ретельно змішати, попередньо розчинивши борну кислоту в гарячій воді.

Останні новини:  3 секрети, як поливати фіалки, щоб пишно цвіли

Робочий розчин найкраще готувати безпосередньо перед підживленням, розбавивши 200 г концентрату в 10 літрах води і додавши 2 столові ложки аміачного спирту (10%). Перед внесенням підживлення ґрунт під деревом потрібно перекопати по колу крони та полити водою. Такий розчин є комплексним підживленням для деревних культур у саду: йод допомагає зміцнити імунітет рослини, а дьоготь захищає від гризунів, хвороб та шкідників.

Городники розповіли про осінній догляд за плодовими деревами

Ялицева олія містить каротин і камфору, які забезпечують знезаражувальну та протизапальну дію. Вона сприяє загоєнню ран на деревині та відлякує певних шкідників. Борна кислота є природним антисептиком, а нашатирний спирт допомагає компенсувати нестачу азоту. Ефект від такого підживлення не забариться!




Концентрований розчин не має обмеження щодо терміну зберігання, але його слід захищати від прямих сонячних променів. Тож обов’язково скористайтеся

Останні новини:  Що треба зробити з хризантемами в жовтні: поради садівникам


noviydoctor.com