Перша помилка – це поспіх із внесенням добрив. Коли зелені паростки щойно з’являються із землі, виникає бажання одразу забезпечити їх усім необхідним. Але в результаті поспішного підживлення дачники часто виявляють, що молоді рослини не можуть засвоїти всі ті речовини, які на них “вивалили”. Це порушує процеси зростання і розвитку. У якісному ґрунті підживлення протягом двох тижнів після посадки взагалі не потрібно.
Друга помилка – це внесення добрив одразу після пересадки. Хоча здається, що рослина вже має 2-3 листочки і підживлення потрібне, слід врахувати, що після пересадки коренева система рослини перебуває в стресовому стані. У такій ситуації добрива лише пригнічуватимуть її. Після пікірування росаді буде достатньо того ґрунту, який вона отримала при пересадці, і протягом кількох тижнів додаткового підживлення не потрібно.
Третя помилка – це надмірне внесення добрив. Дехто вважає, що інструкції з дозування не для них, і додає більше, ніж потрібно. Але надлишок азоту може призвести до жирового розростання рослини та накопичення нітратів, а надмірна кількість фосфору спричинить передчасне старіння рослини та підвищить її чутливість до нестачі вологи.
Якщо ви використовуєте покупні добрива, обов’язково перевіряйте, щоб на них була позначка “Для розсади”. У таких підживленнях уже чітко визначені пропорції речовин, які оптимально підходять для молодих рослин. Ви також можете вибрати спеціальні добрива для квітів, гарбузових чи пасльонових культур, або ж універсальні добрива для розсади.
Тож використовуйте наші рекомендації, і розсада ростиме міцною і здоровою! Бажаємо успіхів.