Про які речі повинна пам’ятати мама, виходячи на роботу з декретної відпустки

06.11.2024   12:18    37


Повернутися на роботу після декретної відпустки або просто після довгої перерви буває нелегко. Мама переймається, що не зможе відразу адаптуватися до нових умов (свобода у виборі графіку і відсутність специфічного спілкування з колегами дає про себе знати). Також присутнє хвилювання про те, що можна пропустити процес розвитку і дорослішання малюка. Щоб уникнути цих негативних емоцій, необхідно взяти до уваги певні правила.

Не потрібно сумувати

Деякі мами настільки прив’язані до своїх дітей, що не уявляють без них ані хвилини життя. Їм здається, що вони будуть сильно нудьгувати і не зможуть зосередитися на роботі. Якщо ви належите до цієї категорії, вам варто змінити уявлення про цю ситуацію. Для того щоб бути щасливою, необхідний баланс. А він є у тому, щоб дати трохи свободи собі і малюкові. Зміна обстановки (адже стільки місяців або років просиділи вдома!) піде вам тільки на користь. Своїй дитині ви цим допоможете урізноманітнити свої враження та емоції, оскільки вона спробує провести час з іншими людьми (це дозволить їй навчитися контактувати з оточуючими).

Відчуйте смак свободи

Сьогодні ви впевнені, що немає нічого кращого, ніж проводити час вдома зі своїм малюком. Ви забули про те, наскільки вам подобалося бути вільною до його народження. Зараз ваше задоволення може збільшитися вдвічі. Ви знову станете затребуваною, як фахівець, будете мати можливість контактувати з колегами і зустрічатися з новими людьми.

У вас щодня буде багато вражень, чого не було до того. Додатково до цього, ви будете з радістю повертатися додому, оскільки там на вас чекатиме улюблений малюк і родичі, за якими ви за день встигли скучити. Що ще може бути краще?

Налаштуйте свій графік




Вам необхідно обміркувати графік для того, щоб все встигати. Спробуйте подбати про те, щоб встати з ліжка вчасно і мати час для домашніх справ: приготувати все для дитини і зібратися на роботу. Потім вирушайте на роботу, а, повернувшись додому, зробіть усе можливе, щоб полегшити ранкові збори. За кілька днів ви звикнете до такого графіку, знайдете найбільш оптимальний варіант і будете спокійно дотримуватись його й надалі.

Останні новини:  5 ознак кризи середнього віку

Попросіть про допомогу

Можна з упевненістю сказати про те, що самостійно вам з усіма справами не впоратися. Тому запросіть няню, попросіть родичів посидіти з дитиною або домовтеся з подругою, у якої теж є малюк. Можливо, вона теж працює, і ви зможете доглядати за дітьми по черзі.

Необхідно, щоб вдома вам допомагали, оскільки робота і ведення усіх домашніх справ швидко призведуть до того, що ви отримаєте перевтому. Нехай частину справ візьмуть на себе чоловік і старші діти, поговоріть з ними на цю тему і розподіліть обов’язки так, щоб усім було зручно. Не бійтеся просити про допомогу, адже у цьому повинні бути зацікавлені усі домочадці і, можливо навіть, друзі.

Повноцінно висипайтеся

Ймовірно, ви захочете провести час у соціальних мережах або подивитися улюблений серіал. Це теж потрібно, але спробуйте пожертвувати частиною цього часу для сну. Вам слід повністю відпочити, щоб мозок мав можливість розслабитися. Тому ваші улюблені захоплення намагайтеся залишати на вихідні дні, а у будні дні добре висипайтеся, щоб мати можливість продуктивно працювати на роботі і вдома.

Для того щоб визначити оптимальний час для сну, кілька днів поспіль лягайте спати в один і той самий час та вставайте без будильника (попросіть членів родини надати вам таку можливість ще до виходу на роботу). Час вашого сну і визначить, скільки годин вам буде достатньо для відпочинку. Якщо немає такої можливості виспатися за один раз, робіть перерву на обідній сон.

Останні новини:  Рецепт апельсинової кави з кардамоном та корицею

Будьте відверті з босом

Вам слід заздалегідь обговорити з босом усі умови вашого графіка. Попросіть надати вам скорочений робочий день або тиждень, більше вихідних чи взагалі запропонуйте йому гнучкий графік. Не поспішайте оформляти довгостроковий договір, складіть його на один або кілька місяців. Якщо все буде добре, ви зможете у будь-який час його продовжити.

Продумайте усі варіанти і пропишіть їх, оскільки можуть відбутися зміни, а у вас не буде доказів. Наприклад, зміниться керівництво, і ваші законні вихідні перетворяться на прогули. А у разі попередньої, офіційно засвідченої домовленості, ви будете впевнені у завтрашньому дні. Ваше керівництво також буде цим задоволене, оскільки, виходячи з цієї ситуації, воно також зможе оптимізувати свою роботу.

Боріться зі стресами

Вам необхідно мати запас терпіння і позитивних емоцій, оскільки не можна допускати стресових ситуацій. Якщо на роботі будуть виникати непередбачені і неприємні ситуації, в жодному разі не приносьте свій нервовий стан додому. Якщо ви повернетеся з роботи засмученими і роздратованими, це неодмінно позначиться на стані дитини. Малюк може почати вередувати або навіть захворіти.

Негарною буде історія, за якої усі домашні проблеми ви будете перекладати на роботу. Тобто прийдете без настрою і замість того, щоб займатися своїми безпосередніми обов’язками, будете їх вирішувати у робочий час (за допомогою телефону або інтернету). Так ви підведете свого боса і колег, оскільки вони розраховували на гарного працівника, а отримали маму, яка ні з чим не може впоратися. Якщо будуть виникати проблеми на роботі чи вдома, не бійтеся залишити роботу. Ймовірно, вам ще зарано туди повертатися.

Останні новини:  10 найдорожчих частин тіла — здивувала печінка

Відкладіть телефон

Спробуйте вибудувати свою роботу так, щоб вона не заважала особистим справам. Ви забираєте дитину з садка, перебуваючи за кермом автомобіля, або відпочиваєте з чоловіком і дітьми, усе це є вашим особистим часом. Попросіть керівництво та колег вас не турбувати, оскільки ви не будете все кидати і повноцінно занурюватись у робочі процеси. Вимикайте робочий телефон і спокійно відпочивайте у родинному колі.

Також попередьте своїх рідних і знайомих, що у робочий час вам дзвонити забороняється. Винятком є лише екстрені випадки. Ви самі наберете номер або напишете, коли з’явиться така можливість.

Не бійтеся змінити цілі

Виходячи на колишнє робоче місце, ви припускаєте, що там все залишилося як і раніше. Але насправді, все давно могло змінитися, оскільки минуло вже чимало часу. Змінитися могло і ваше уявлення про роботу. Раніше ви не були у статусі мами, тому вас все влаштовувало. А сьогодні ваші пріоритети змінилися, і погляди на речі також стали іншими.

Тому немає нічого дивного в тому, що сьогодні ситуація на роботі вам здасться зовсім нецікавою і неприйнятною. Не бійтеся відповісти собі чесно на питання, наскільки вас все влаштовує. Якщо це заняття вже не приносить вам задоволення або, навпаки, викликає у вас роздратування, відмовтеся від наміру повертатися на роботу. Принаймні, на колишнє місце.

Частіше беріть вихідні

Ця порада стосується не усіх жінок. Деяким досить тих вихідних, які передбачені графіком. Але якщо ви відчуваєте, що щось пішло не так, це означає, що ви трохи втомилися. Для вас передбачені оплачувані та неоплачувані вихідні. Користуйтеся усіма правами матері, оскільки тільки ваше міцне здоров’я зробить роботу успішною, а особисте життя — щасливим.


useti.org.ua