Про що можна розповісти доньці, поки вона не подорослішала

04.11.2024   16:27    28


Кожні відповідальні батьки намагаються дати своїй дитині найкраще: балують солодощами, наймають репетиторів, а за хороші оцінки заохочують дорогими гаджетами та іграшками. Але навіть надмірна турбота не вбереже дитину від перспективи опинитися віч-на-віч з цим світом і бути при цьому абсолютно підготовленим до його сприйняття.

Якщо ви хочете внести істотний внесок у майбутнє своєї дочки, розвинути в ній усвідомленість і силу волі, розповімо, про що з нею поговорити та на що звернути увагу, перш ніж вона стане дорослою.

Поясніть, як влаштовано її тіло

Зараз зовнішність мало її хвилює, але в підлітковому віці невдоволення собою неминуче будуть виникати. Поясніть дитині, що важливість зовнішньої краси занадто перебільшена. Маленькі груди, короткі ноги, складки на животі або тонке волосся не визначають успіх у житті і це не привід себе соромитися. До того ж набагато важливіше навчити дитину любити себе такою, яка вона є, даючи свободу для самовдосконалення. В такій атмосфері їй буде простіше прийняти себе та інших людей з усіма їх вадами.

Також важливо стати позитивним прикладом для своєї дитини та підтвердити свої слова діями. Годі панікувати через кожний набраний кілограм, не соромтеся себе та інших за зайву любов до солодкого, розкажіть, що корисно для нашого організму, і покажіть, як харчуватися правильно, уникаючи жорстких дієт. Такий досвід надовго затримається в пам’яті, сформує у дівчинки здорове ставлення до свого тіла і підвищить впевненість у собі.

Останні новини:  Рецепт апельсинової кави з кардамоном та корицею

За мірою дорослішання розкажіть їй, як влаштоване її жіноче здоров’я, щоб у майбутньому вона не соромилася прояву природних процесів. Такий підхід відкриє дитині дивний світ жіночого організму, про який вона зможе піклуватися самостійно.

Навчіть виражати свої почуття

Дитина, яка розуміє свої емоції, з меншою ймовірністю буде замикатися в собі, виявляти агресію та непокору. Ваше завдання — не лаяти за чергову істерику, а зрозуміти почуття, які стоять за її поведінкою. Можливо, дочка втратила улюблену іграшку, посварилася з подругою або просто втомилася — запитайте у дитини, що сталося, поясніть, що її почуття цілком природні, і допоможіть знайти вихід із ситуації.




Прислухайтеся до своєї дитини, заохочуйте говорити про свої почуття, станьте їй справжнім другом. З часом вона навчиться керувати своїми емоціями, не накопичувати їх у собі та буде впевнена в тому, що впорається з будь-якою життєвою ситуацією.

Останні новини:  5 ознак кризи середнього віку

Привчіть до незалежності

Дитина не стане самостійною за клацанням пальців, цю навичку потрібно розвивати з раннього дитинства. Якщо дитина не проявляє активності, складіть список обов’язків, які вона могла б виконувати сама. Для початку можна передати частину відповідальності за домашні справи: нехай сама заправляє ліжко з ранку, акуратно складає речі в шафу, накриває стіл і миє за собою посуд.

Не забудьте похвалити її за старання і, навіть якщо на перших порах щось не виходить, не поспішайте все переробляти за неї. Вирішуючи проблеми самостійно, дитина стане цілеспрямованою, позбавиться від безпорадності та не буде смикати вас з найменшого приводу.

Підтримайте інтерес до вивчення нового

Знайти мотивацію до навчання — важливий крок, який потрібно зробити разом з дитиною. Якщо дитина лінується читати або вчити англійську, а кожну вільну хвилину тягнеться до смартфона, просто складіть їй компанію. Обговорюйте сюжети книг і дії героїв, переводьте тексти улюблених пісень, розв’язуйте кросворди, відвідуйте виставки та майстер-класи з живопису, більше подорожуйте.

Останні новини:  Рецепт апельсинової кави з кардамоном та корицею

Покажіть дитині, що вчитися і пізнавати нове не нудно в будь-якому віці, і тоді навчання перестане бути для неї покаранням.

Прищепіть звичку піклуватися про своє тіло

Украй важливо привчити дитину до активного способу життя — наприклад, робити зарядку вранці, більше гуляти на свіжому повітрі або записати на танці. Головне, щоб ці заняття приносили задоволення. Покажіть дочці, як багато варіантів вести активне життя і займатися творчістю доступні їй сьогодні. Запитайте дитини, що їй більше подобається: спортивно-бальні танці, хіп-хоп, художня гімнастика, або, можливо, балет.

Перевага останнього в тому, що він допомагає не тільки зміцнити м’язи, розвинути гнучкість, прибрати плоскостопість і запобігти сколіозу, але й прищепити любов до мистецтва, зокрема до мелодійної класичної музики, здорового тіла та естетики. По суті, це класична хореографія, яка вважається основою всіх танцювальних напрямків, зокрема і художньої гімнастики.


useti.org.ua