0
У будь-якій аптеці можна купити 2 препарати, які добре простимулюють ріст огірків, захистять їх від багатьох хвороб та наповнять різними корисностями.
Подробиці
Мова йде про одних із найпростіших засобів – це зеленка та йод, які є антисептиками. А йод входить до складу ґрунту і часто земля відчуває дефіцит цього мікроелемента.
Для профілактики кореневої гнилі дачники готують такий розчин: у 10 літрах води розмішують 10 крапель зеленки або йоду та під кожен кущ виливають по 1 літру.
Цим же розчином можна протерти стебла біля основи огірків. Така обробка дозволяє забути про гниль на плодах.
Ще один ворог огірків – борошниста роса. Для боротьби з цим захворюванням огірки поливають таким розчином: цебро наповнюють сіном, заливають водою, настоюють кілька днів, потім проціджують і додають 10 крапель зеленки або йоду.
1 раз на тиждень протягом місяця поливають огірки таким розчином, щоб не було борошнистої роси та щоб урожайність підвищилася.
Серед інших популярних народних засобів для досягнення багатого врожаю – підживлення дріжджовим настоєм. А саме:
- 100-грамова пачка дріжджів (сирих) залишається в 10-літровому обсязі води;
- потім суміш годину-дві повинна настоятися;
- підгодовують кожну рослину склянкою такої живильної суміші.
Прекрасно зарекомендувала себе і суміш, настояна з використанням золи та кропиви: третину відра наповнюють кропивою, засипають півлітра золи та заливають водою. Через 4-6 діб поливають розчином, витрачаючи літр отриманої рідини на один кущ.
У профілактичних цілях культуру обприскують раз на 12-15 днів таким розчином: у 10-літрову ємність з водою наливають знежирене молоко (1 літр) з доданими туди 15-20 крапель йоду. Слабкий розчин марганцівки можна використовувати.
Дотримання цих простих порад, перевірених роками, дасть зібрати багатий і якісний урожай, що так радує господарів.