Перший у світі дерев’яний супутник запущено у космос

10.11.2024   07:30    33

Перший у світі дерев’яний супутник стартував на ракеті SpaceX, повідомили у вівторок його японські розробники, в рамках місії з поповнення запасів на Міжнародній космічній станції.

Вчені з Кіотського університету очікують, що дерев’яний матеріал згорить, коли апарат знову увійде в атмосферу – потенційно це дозволить уникнути утворення металевих частинок при поверненні супутника на Землю.

Останні новини:  5 винаходів із Середньовіччя, які змінили наш світ

Ці частинки можуть негативно впливати як на навколишнє середовище, так і на телекомунікації, кажуть розробники.

Кожна сторона експериментального супутника, схожого на коробку, названого LignoSat, має розмір лише 10 сантиметрів (чотири дюйми).

Він був запущений на безпілотній ракеті з Космічного центру НАСА ім. Кеннеді у Флориді, повідомляє Центр космології людини Кіотського університету.

Супутник, встановлений у спеціальному контейнері, підготовленому Японським агентством аерокосмічних досліджень, “благополучно полетів у космос”, йдеться в повідомленні на X.

Читайте також:  NASA хоче використовувати Сонце як гігантський телескоп для вивчення поверхні чужих планет

Прес-секретар співрозробника LignoSat, компанії Sumitomo Forestry, повідомила AFP, що запуск був “успішним”.

Останні новини:  Вперше у світі вченим вдалося відновити зір у людей за допомогою стовбурових клітин

За її словами, він “незабаром прибуде на МКС і буде випущений у відкритий космос приблизно через місяць”, щоб перевірити його міцність і довговічність.

Дані з супутника надсилатимуться дослідникам, які зможуть перевірити наявність ознак деформації та визначити, чи може супутник витримати екстремальні зміни температури.

“Супутники, які не зроблені з металу, повинні стати мейнстрімом”, – заявив Такао Дої, астронавт і спеціальний професор Кіотського університету, на прес-конференції на початку цього року.

Останні новини:  У Чехії знайшли зуб дитинчати мамонта