Вчені виявили ознаки глибокого рідкого океану під поверхнею Міранди на основі знімків «Voyager 2». Дослідники вважають, що залишки цього океану можуть існувати і сьогодні.
Нещодавнє дослідження виявило дивовижну знахідку на Міранді, одному з супутників Урана. Відкриття внесло б її до короткого списку світів з потенційно придатним для життя середовищем.
Пише УНН із посиланням на науковий сайт Space.
Протягом останніх кількох десятиліть планетологи постійно доповнювали список супутників у нашій Сонячній системі, які можуть містити внутрішні океани як зараз, так і в якийсь момент у минулому. Здебільшого ці супутники (такі як Європа чи Енцелад) були гравітаційно пов’язані з газовими гігантами Юпітером або Сатурном.
Однак нещодавно вчені звернули свою увагу на крижаний гігант Уран, найхолоднішу планету Сонячної системи.
Нове дослідження, яке засноване на зображеннях, зроблених космічним кораблем «Voyager 2», виявляє глибокий рідкий океан, що був захований під поверхнею Міранди, крижаний супутник Урану.
Залишки цього океану можуть існувати і сьогодні, вважають Калеб Стром, аспірант Університету Північної Дакоти, який працював з Нордхеймом і Алексом Паттоффом з Інституту планетології в Аризоні. Фахівці переглядали зображення «Voyager 2», маючи на меті пояснити загадкову геологію Міранди за допомогою зворотного проектування особливостей поверхні.
Нагадаємо
Дослідники знайшли сліди масивного підземного резервуару води на Марсі на глибині 11,5-20 км. Відкриття може змінити розуміння еволюції планети та можливості існування мікроорганізмів.