З віком печінка все сильніше потребує відновлення рівня глутатіону, і кращими для її оздоровлення стають продукти, що допомагають в цьому. Такі продукти перерахував турецький лікар Онур Япрак.
За словами лікаря, печінка щодня виконує безліч функцій, включаючи розщеплення надходять в організм поживних речовин, метаболізм білків, вуглеводів і жирів, видалення потенційно токсичних компонентів. Але шкідливі звички, в тому числі нездорове харчування, вживання алкоголю, малорухливість, зайва вага з часом призводять до пошкодження і захворювань печінки.
Печінка, що містить достатньо глутатіону, може легше справлятися з впливом шкідливих факторів, але його запаси в ній з часом зменшуються через старіння і дефіцит поживних речовин, стверджує фахівець. Медик констатує, що заповнювати вміст важливого для оздоровлення печінки речовини може певна їжа.
“Глутатіон є незамінною амінокислотою, що виробляється в печінці і забезпечує її здатність до детоксикації. Ми можемо підтримувати високий рівень запасів глутатіону в нашому організмі за допомогою продуктів, що містять цистеїн, сірку, селен і вітамін С», – заявив доктор Онур Япрак.
Лікар порадив включати в раціон наступні джерела названих корисних речовин.
- Сірка: червоне м’ясо, риба, куряче м’ясо, брокколі, капуста, цвітна капуста, часник, цибуля.
- Вітамін С: полуниця, цитрусові, ківі, болгарський перець.
- Селен: риба, бразильські горіхи, тунець, сардини, лосось, яйця, сир, печінка, насіння соняшнику, коричневий рис, пшениця, цибуля, часник, гриби.
“Найбільша допомога, яку ми можемо надати нашій печінці, – це утримання від нездорових продуктів і напоїв. Якщо відмовитися від шкідливого стилю харчування і перейти на середземноморську дієту, це істотно знизить детокс-навантаження на печінку”, – резюмував лікар.