Китай активізує програму пілотованої висадки на Місяць

02.11.2024   17:30    16

Китай наполегливо виконує свою місію з висадки астронавтів на Місяць до 2030 року, швидко просуваючись у розробці та будівництві, щоб перетворити цю мету в реальність, повідомило Китайське агентство пілотованих космічних польотів (CMSA) на прес-конференції у вівторок.

Виробництво і наземні випробування прототипів ракети-носія “Великий похід-10”, пілотованого космічного корабля “Менчжоу”, місячного посадкового модуля “Ланьюе”, скафандра, який носитимуть астронавти, і пілотованого місяцеходу йдуть за планом, заявив Лін Сіцян, представник CMSA.

Завершено низку важливих випробувань, в тому числі інтегрований тест на приземлення космічного корабля, тест на відокремлення двох модулів посадкового модуля, тестовий запуск тридвигунної силової установки першого ступеня ракети, а також імітаційне випробування воднево-кисневого двигуна на великій висоті.

Крім того, загальний план передстартових льотних випробувань, а також науково-дослідних цілей і корисного навантаження для першої пілотованої місячної місії в основному завершено, сказав Лін.

Останні новини:  В Англії на римській віллі знайшли багато прикрашені накладки від шкатулки (фото)

Він додав, що наземні системи, включаючи стартовий майданчик, телеметричний і контрольний зв’язок, а також місце посадки, розробляються і будуються.

За словами Ліна, Шанхайська академія технологій космічних польотів і Китайська академія космічних технологій спільно виграли контракт на розробку прототипу місяцеходу за результатами конкурсу.

Команда розробників місяцеходу для першої пілотованої місії Китаю на Місяць буде обрана з цих двох організацій на основі порівняння результатів, досягнутих їхніми прототипами, сказав Лін, додавши, що наступного року вони також розпочнуть конкурс пропозицій щодо назви місяцеходу.

Останні новини:  Колапс основної системи циркуляції води в океані Землі вже відбувається

Китай вже розпочав етап висадки на Місяць у рамках своєї програми пілотованого освоєння Місяця – з метою здійснити пілотовану висадку на Місяць до 2030 року. Планується запуск двох ракет-носіїв для виведення на місячну орбіту пілотованого космічного корабля і місячного посадкового модуля, відповідно. Космічний корабель і місяцехід зійдуться і пристикуються один до одного, після чого астронавти увійдуть в посадковий модуль.




За словами Ліна, партія з десяти астронавтів буде задіяна в тренувальному режимі, спрямованому на пілотовані місії висадки на Місяць.

Останні новини:  Бразилія першою змусить Starlink конкурувати з китайською мережею супутникового інтернету

Планується, що ці астронавти отримають навички маневрування космічних кораблів і управління місяцеходами, а також оволодіють методами ідентифікації небесних тіл і проведення геологічних досліджень. Під час навчання вони також познайомляться з унікальними умовами космосу, такими як невагомість на орбіті, та викликами, пов’язаними з пересуванням в умовах місячної гравітації на поверхні Місяця.

Минулого місяця CMSA вперше представило зовнішній дизайн скафандра для висадки на Місяць. Цей скафандр виготовлений із захисних матеріалів, які можуть ефективно захистити астронавтів від місячного теплового середовища та місячного пилу.