Джерело: DBCA
В Австралії живуть одні з найнеймовірніших тварин у світі, але побачити на пляжі пінгвіна – це дивно. Проте саме імператорський пінгвін налякав місцевих серфінгістів, які не зрозуміли «що це виходить з води».
Цей дивовижний птах подолав майже 3400 км з Антарктиди до Австралії. За словами науковців, пінгвін побив світовий рекорд, адже це найдовша подорож, коли-небудь зареєстрована для цього виду, пише DailyMail, передає OBOZ.UA, інформує UAINFO.org.
Серфінгіст Аарон Фаулер був на пляжі з другом та дітьми, коли помітив імператорського пінгвіна. «Це було щось величезне, воно було набагато більшим за морського птаха, і у нього був хвіст, який стирчав, як у качки. Ми думали, що це за штука виходить із води», – поділився враженнями серфінгіст.
Джерело: DBCA
«У воді завжди є трохи дикої природи, але ніколи не бачив пінгвіна. Діти були дуже схвильовані, але я не думаю, що вони розуміли крутість того, що відбувається», – додав Аарон Фаулер.
Серфінгіст також розповів, що вийшовши з води, пінгвін спробував зробити ковзання на животі, думаючи, що це сніг, і просто засунув обличчя в пісок. Проте не розгубився – «підвівся і струснув увесь пісок», каже Фаулер.
Експерти вважають, що імператорський пінгвін прибув до Австралії з Антарктиди, яка знаходиться на відстані 3400 кілометрів.
Джерело: MailOnline
Наукова співробітниця Університету Західної Австралії Белінда Каннелл, вважає, що це може бути найдальша північ, яку коли-небудь досліджував імператорський пінгвін.
«Пінгвіни, за якими велись спостереження ніколи не доходили так далеко. Найдалі на північ вони йдуть від Антарктиди приблизно на 50 градусів південної широти. А пляж Оушен-Біч знаходиться на 35 градусах на південь, тобто набагато північніше, ніж коли-небудь були ці птахи раніше», – сказала дослідниця.
Хоча природа подорожі цього пінгвіна залишається незрозумілою, Каннелл вважає, що, ймовірно, він плив за течією.
«Цьому молодняку менш як рік, і вони зазвичай перебувають у морі приблизно до трьох-п’яти років. А потім повертаються до своєї родової колонії, коли починають розмножуватися. Пінгвіни, як правило, стежать за певними течіями, де багато різних видів їжі. Тож, можливо, ці течії просто мали тенденцію бути трохи далі на північ до Австралії, ніж зазвичай», – наголосила Белінда Каннелл.
Британська антарктична служба на своєму вебсайті зазначає, що імператорські пінгвіни, можливо, єдині птахи, які ніколи не ступали на сушу і навіть розмножувалися в замерзлому морі. Адже вони «справжні антарктичні птахи, яких рідко можна побачити в субантарктичних водах», кажуть експерти.
Зараз за пінгвіном-мандрівником наглядають опікуни диких тварин. Поки невідомо, чи залишиться він в Австралії, чи повернеться додому в Антарктиду.