Сон неймовірно важливий для мозку, навчання та пам’яті. Це має вирішальне значення для обробки та сортування. Сон — це питання не кількісне, а якісне. Це просто питання: як мені прокинутися наступного ранку?
Сон має вирішальне значення для здоров’я та благополуччя. Сон дає організму відпочинок та регенерацію, яких він потребує. Це також зміцнює імунну систему.
“Поки ми спимо, пам’ять консолідується. Ми також покращуємо нашу увагу, концентрацію та здатність до навчання. Тому достатній сон важливий для підтримки психічного здоров’я”, – каже лікар-терапевт.
Сон також прямо впливає на нашу емоційну стабільність і на те, як ми справляємося зі стресом. Якщо ви висипаєтеся, ви можете краще впоратися зі стресом. З іншого боку, недолік сну може призвести до підвищеного стресу, дратівливості та перепадів настрою.
Дрімота збиває тіло з пантелику
Ви лежите в ліжку ще п’ять чи десять хвилин, перш ніж будильник знову розбудить вас.
Це вкрай спантеличує організм. Лікар рекомендують просто поставити будильник на десять хвилин пізніше звичайного – і вставати, як тільки продзвенить будильник.
Ось що лежить в основі інерції сну
Недотримання цієї вимоги може призвести до того, що організм боротиметься з так званою інерцією сну. Насправді це особливе почуття запаморочення, яке ви відчуваєте одразу після пробудження. Однак у крайніх випадках це може тривати годинами.
Ідеальний сон: слухайте свій внутрішній годинник
“В ідеалі вам слід лягати спати, коли ви втомилися, і дозволити своєму тілу самому вирішувати, чи ви спалися”.
Однак реальність інша: стрес, діти, робота – і навіть сон – часто заважають вам правильно налаштувати свій внутрішній годинник.
Ви можете навчитися правильно спати
«Тривалі періоди сну, що перевищують 9 годин, можуть вплинути на здоров’я так само, як і короткі періоди сну».
Дослідження показують, що тривалий сон може збільшити ризик деменції, спричинити втрату пам’яті та призвести до збільшення ваги. З іншого боку, менше шести годин на добу також не рекомендується – і це важко компенсувати.
Щоб отримати контроль над своїм графіком сну, можна купити аналоговий будильник без кнопки повтору або розмістити будильник десь у кімнаті, щоб вам доводилося вставати, щоб його вимкнути.
Вісім ознак поганого ритму сну
- Щоб заснути, потрібно щонайменше 30 хвилин.
- Сни рідко запам’ятовуються.
- Коли ви прокидаєтеся, ви почуваєтеся дуже стомленим.
- Ви частіше відчуваєте голод, особливо від фаст-фуду.
- Ви прокидаєтеся раніше, ніж потрібно.
- Протягом дня ви відчуваєте сонливість та втому.
- Вранці у вас опухлі червоні очі або темні кола під очима.
- Почуття часто плутаються. Гнів, страх, смуток – це все є.