6 звичок довголіття, якими слід обзавестися в середньому віці

Сьогодні,   15:31    776

 

Вчені назвали звички, які допомагають стати довгожителем.

Планувати заздалегідь. Дослідження, що проводилося в США, показало, що люди віком від 50 років, мали звичку планувати наперед всі майбутні справи, живуть довше тих, хто існує спонтанно і одним днем. Вчені вважають, що властивість все планувати підвищує у людей впевненість у своїй здатності контролювати життя і тим самим знижує рівень стресу.

Ходити по магазинах. За даними дослідників з Тайваню, люди середнього і більш старшого віку, самостійно здійснюють покупки в магазинах, збільшують свої шанси на довголіття на 28%. При цьому, кажуть вчені, люди отримують фізичне навантаження, тренують свою пам’ять і взаємодіють з іншими людьми. Таким чином їх мозок залишається активним і молодим значно довше.

Останні новини:  Неприємні симптоми, які вкажуть на недолік вітаміну Е

Користуватися інтернетом. Дослідження мозку у літніх людей показало: пенсіонери, які щодня заходили в інтернет, шукали інформацію, що цікавить їх, або спілкувалися з іншими користувачами, – мали більш активні області мозку, що відповідали за мову, читання, пам’ять, зорові особливості та прийняття рішень. Іншими словами, мали кращий захист від когнітивного старіння.

Вживати куркуму. Регулярне вживання цієї спеції в середньому і літньому віці допомагає краще зберегти розумові здібності. Головний компонент куркуми – антиоксидант куркумін – володіє антизапальними і антипухлинними властивостями. Експерименти свідчать: пенсіонери, які їли карі два рази в тиждень, справлялися з інтелектуальними завданнями набагато успішніше тих, хто не вживав куркуму.

Останні новини:  Названий стовідсотковий прихований симптом діабету

Працювати або мати постійне заняття. Результати багатьох досліджень говорять про те, що на тривалість життя людини впливає такий фактор, як відчуття емоційного задоволення від самореалізації. Саме таке відчуття дає літнім людям можливість мати роботу або заняття, що вимагає від людини певної віддачі і результату.

Завести вихованця. Спілкування з домашніми тваринами забезпечує людям психо-емоційну рівновагу, а також додатково дарує масу позитивних емоцій. Крім того, догляд за тваринами вимагає певної організованості, що в міру старіння тільки плюс. Також з тваринами треба виходити на прогулянки, що допомагає підтримувати рівень фізичної активності, дихати свіжим повітрям і розширювати спілкування, знайомлячись з іншими власниками домашніх вихованців.





glamour.kyiv.ua

Останні новини:  Найважливіші вітаміни, які потрібно отримувати в кожному віці