Засипаю в жовтні всі грядки “біо-паливом”, як я його називаю

18.10.2024   09:12    163
Після збору врожаю ґрунт гостро потребує відновлення, адже за весняно-літній період він сильно виснажується, віддаючи рослинам корисні мінерали та елементи. Розповідаємо, як відновити ґрунт восени.

Городники розповіли, як без зайвих зусиль відновити ґрунт восени

Займаючись посадкою улюблених та звичних культур, доглядом за ними, збиранням урожаю, ми часто не приділяємо достатньо уваги тому, без чого неможливо отримати щедрі та якісні врожаї, – стану ґрунту в саду, на городніх грядках і в квітниках. Однак саме родючість ґрунту лежить в основі нашої праці на ділянках, і від неї безпосередньо залежить рясний урожай.

Останні новини:  Чи варто вкорінювати обрізані пагони гортензій: порада від мудрого квітникаря

Який він – родючий ґрунт?

Він повинен забезпечувати рослини всім необхідним для їхнього росту та розвитку. Ґрунт постачає рослинам поживні речовини, воду, кисень. Він допомагає накопичувати внесені корисні речовини, вологу й тепло, щоб зимуючі рослини могли спокійно переносити холод, і сприяє виживанню посадок під час посухи.

Ґрунт – це поєднання органічних і неорганічних сполук. Можливо, не варто глибоко занурюватися в наукові терміни, але слід знати, що чим вищий відсоток органічних сполук (залишків рослин і тварин) – гумусу, тим родючіший ґрунт. Існує багато видів ґрунтів, кожен з яких має свої “запити”. З часом будь-який ґрунт виснажується, навіть здавалося б ідеальний чорнозем, але його родючість також зменшується.

Останні новини:  Як підготувати сад до зими: поради дачникам

Підвищуємо родючість

Щоб без зайвих зусиль збільшити родючість ґрунту, на допомогу прийде так зване “біо-паливо”, яке вигадали ще наші бабусі. За словами досвідчених агрономів, це найкраща суміш для відновлення родючості.

Завжди після збору врожаю відновлюю ґрунт восени тільки цими ефективними засобами – ефект приємно здивує

На один квадратний метр потрібно взяти відро перегною, 1/3 відра золи, дві жмені кісткового борошна та 1/3 відра тирси. Усі компоненти перемішуються, розкидаються по грядках і закладаються в ґрунт під час перекопування.




До весни ви отримаєте прекрасну родючу землю, багату на всі необхідні елементи. Крім того, завдяки цьому методу структура ґрунту стане більш пухкою.

Останні новини:  Посипте ґрунт в листопаді борошном: будете мати гарний врожай

Порада:

Також можна додати насіння сидератів – вони встигнуть дати сходи, а за зиму перегниють і додатково наситять ґрунт. Для розкислення ґрунту потрібно включити в суміш крейду або доломітове борошно.


noviydoctor.com