До укриття троянд садівникам потрібно готуватись задовго до заморозків. Треба встигнути підготувати й обрізати кущі, зняти батоги з опори та пригнути їх до землі, встановити каркаси. Втім, навіть довге й уважне планування садових робіт з укриття троянд не гарантує, що ви встигнете все зробити за прогнозом. Часом синоптики помиляються, що призводить до потреби діяти швидко.
Як захистити троянди на зиму
Екстрене укриття проводять в екстремальній ситуації. Ґрунт, який промерз на глибину до 5-8 сантиметрів не дозволить встромити у себе прути просто руками. У такому разі потрібно використовувати молоток. Беріть відрізки труб, адже по шматках дроту молотком не постукаєш – потрібна площа. Після цього накрийте все спанбондом, притиснувши його камінням до землі чи снігу.
До слова, існують поширені помилки під час укриття троянд на зиму. Не можна проводити процедуру у теплу погоду – потрібно дочекатись, поки вдарить мороз. Так кущі рослини загартуються. Укривають троянди, коли на вулиці буде стабільний мороз у -5 градусів. Крім того, не варто використовувати поліетилен і пластикові пляшки. Під цими матеріалами рослинам не має чим дихати.
Експерти радять спершу встановити каркас, а потім накрити нетканим матеріалом. У такому разі циркуляція повітря буде ідеальною, аби троянди дожили до весни. Ніколи не обертайте спанбонд просто по кущах, адже так ви спричините парниковий ефект, через що рослина також може загнити та загинути.