Вчені розшифрували унікальний 1400-річний напис, залишений на камені в Саудівській Аравії

04.10.2024   14:30    11853

Фахівці змогли нарешті розшифрувати унікальний напис, залишений на камені в Саудівській Аравії, пише Успіх in UA.

Додатковий аналіз продемонстрував, що вік артефакту становить приблизно 1400 років. У тексті є ім’я Усмана ібн Аффана, який був третім халіфом.

Під час вишукувальних робіт у Меці фахівці виявили камінь, на якому був присутній давній напис. Через деякий час Управління спадщини Саудівської Аравії підтвердило те, що текст справді залишили у 24-му році хіджри. Іншими словами, вік знахідки становить рівно 1419 років, повідомляє planetanovosti.com.

Останні новини:  Науковці знайшли скам’янілість найдавнішого комара у світі

Це один із найдавніших подібних текстів, тому артефакт відразу ж був визнаний однією з найважливіших археологічних знахідок останнього часу. Вчені говорять про те, що текст на камені є справжнісіньким документальним свідченням того, як зароджувалася ісламська історія.

Напис був складений арабськими літерами. Він досить примітивний і не містить жодних розділових знаків. Над розшифровкою тексту працювали одночасно кілька спеціалістів. Завдяки цьому досить швидко вдалося дізнатися, що написано у першому рядку залишеного послання. На камені було написано «Я Зухайр увірував у Бога і написав час смерті ібн Аффана у двадцять четвертому році».

Останні новини:  На пляжах поширюються бактерії, які можуть бути смертоносними для людей

Незабаром додатково було проведено аналіз порівняльного типу. Експерти встановили, що цей напис має багато спільного зі змістом тексту, який раніше був виявлений у провінції Аль-Ула. В іншому посланні було зазначено рік смерті другого халіфа Омара ібн аль-Хаттаба. Звернути увагу варто на те, що це вже третій артефакт серед найдавніших документів, які містять ісламські написи. Найбільш древнім документом на камені вважається текст Салами, який вчені виявили у Янбу Аль-Нахлі. Він був залишений у 23 році хіджри.

Останні новини:  Вчені встановили, що творці Стоунхенджа знали та використовували теорему Піфагора