В Єгипті виявили затонуле святилище, наповнене стародавніми скарбами

08.10.2024   08:30    15

Досліджуючи канал у середземноморського узбережжя Єгипту, підводні археологи виявили затонулий храм і святилище, наповнене древніми скарбами, пише Успіх in UA.

Храм, частково обрушений «під час катастрофи» в середині другого століття до нашої ери, спочатку побудували для бога Амона. Це давньоєгипетський бог чорного небесного простору, повітря. Пізніше, при Новому царстві — бог Сонця (Амон-Ра). Згідно із заявою Європейського інституту підводної археології (IEASM), фараони ходили в храм «щоб отримати від верховного бога давньоєгипетського пантеону титули своєї влади як вселенські царі», повідомляє cikavosti.com.

Останні новини:  Супутникові знімки показують прихований відступ арктичних льодовиків

Нині занедбаний будинок колись було частиною стародавнього портового міста Тоніс-Геракліон в затоці Абу-Кір. Зараз він знаходиться під водою, приблизно в 7 км від сучасного узбережжя Єгипту. Його зруйнував сильний землетрус.

Досліджуючи храм, археологи розкопали безліч «скарбів і таємниць», пишуть представники IEASM, в тому числі срібні ритуальні інструменти, золоті прикраси і алебастрові контейнери. Колись їх використовували для зберігання духів або жирних мазей.

Останні новини:  Фізики придумали, як розкрити таємницю темної матерії

Також на цьому місці дайвери виявили підземні споруди, які підтримуються «добре збереженими дерев’яними стовпами і балками», які датуються V століттям до нашої ери, йдеться в заяві.

«Дуже зворушливо виявити такі тендітні предмети, які залишилися недоторканими, незважаючи на жорстокість і масштаби катаклізму», — зазначив Франк Годдіо, президент IEASM і французький підводний археолог, який керував розкопками.

На схід від храму археологи виявили грецьке святилище, присвячене Афродіті, богині любові, і численні артефакти, в тому числі імпортні бронзові і керамічні предмети.




«Це показує, що у греків, яким дозволили торгувати і селитися в місті за часів фараонів династії Саїтів [між 688 р. до н.е. е. і 525 м до н. е.], були святилища для своїх богів», — пишуть археологи в заяві.