Мало хто знає, що думати про майбутній урожай помідорів потрібно вже восени. Для того щоб томати рясно плодоносили, і ви могли насолоджуватися великими та смачними плодами, доведеться зайнятися підготовкою грядки.
Якщо ви дотримуватиметеся простих правил, перелічених у цій статті, можете бути впевнені: з настанням весни томати активно підуть у ріст.
Що ж необхідно зробити?
На думку досвідчених дачників, пізня осінь якнайкраще підходить для того, щоб підготувати ту ділянку землі на городі, де в наступному сезоні ви плануєте вирощувати помідори. Це стосується як відкритого ґрунту, так і теплиці.
По-перше, не забувайте про правила сівозміни. Найкращі попередники для томатів – це часник або цибуля.
По-друге, восени в ґрунт обов’язково потрібно внести органічні добрива. Це може бути перегній або стиглий компост. Незалежно від того, який склад ви оберете, його потрібно буде взяти в кількості одного відра на квадратний метр.
По-третє, подбайте про збагачення ґрунту кальцієм і фосфором. Для цього підійде суперфосфат або доломітове борошно, після внесення яких грядки необхідно перекопати.
Ну і по-четверте: для більшої ефективності не забудьте замульчувати грядки, використовуючи для цього листя, солому або накрийте нетканим матеріалом.
Попередні кроки актуальні для відкритого ґрунту. Якщо ж мова йде про теплицю, то варто зазначити, що тут органіка не потрібна. Однак від доломітки та суперфосфату при перекопуванні відмовлятися не варто.
Таким чином, осіння підготовка ґрунту – важливий етап для майбутнього врожаю томатів. Дотримання сівозміни, внесення органічних добрив, збагачення ґрунту кальцієм і фосфором, а також мульчування забезпечать рослинам сприятливі умови для активного росту та рясного плодоношення.