Шість необхідних речей для підготовки авто до зими

Сьогодні,   11:00    383

Експерти озвучили головні рекомендації щодо підготовки автомобіля до холодів. Що варто зробити до заморозків, які системи варто перевірити, які процедури провести. Запобіжні заходи допоможуть уникнути неприємних ситуацій, які можуть застати автовласника у перші морози зненацька. Про це інформує UAmotors.

1. Зміна гуми

До цієї процедури варто підготуватися заздалегідь, адже бюджет на купівлю нової гуми може бути суттєвим. Важливо, щоб шини були саме зимові, тобто відповідали сезону. Шиповані чи фрикційні – не так важливо. Причому «перевзути» необхідно всі чотири колеса. Планувати бачить на шиномонтаж потрібно, коли встановиться плюс 7-6 градусів. Це має статися раніше, аніж випаде перший сніг. Такий підхід дозволяє уникнути того самого «дня бляхаря».

2. Акумулятор

Без акумулятора машина не зможе завестись та повноцінно експлуатуватися. Зимовий морозний ранок, перед виїздом на роботу, особливо неприємно виявити проблему з АКБ. Тому заздалегідь необхідно перевірити стан батареї. Рекомендується звернути увагу на рівень електроліту, а також переконатися, що клеми не окислені і на пристрої немає забруднень. Через шар бруду може прискорюватися саморозрядний процес, а також погано проходити струм. Важливо також зарядити акумулятор спеціальним пристроєм. Найпростіше перевірити та за необхідності обслужити АКБ у професійному сервісі.

Останні новини:  У Києві «засвітився» знаменитий розкішний автомобіль старше 50 років

3. Технічні рідини

Перед зимовим сезоном необхідно перевірити рівень олії та переконатися, що ви не проїхали на ньому більше визначеного терміну. При заміні олії в двигуні обов’язково потрібно міняти масляний фільтр.

Не забудьте змінити рідину в бачку омивача. Якщо влітку було залито звичайну воду, то взимку можна використовувати лише «незамерзайку». Щітки склоочисника також краще замінити, зимовий варіант набагато зручніший в експлуатації у сніговий період.

Якщо ви не впевнені в параметрах антифризу, його також необхідно перевірити на відповідність сезону. Щільність антифризу заміряється спеціальним приладом – рефрактометром. Він дозволяє переконатися, яку температуру може витримати антифриз. Якщо густина буде низька, обов’язково замініть його на відповідний.




Заміна гальмівної рідини проводиться кожні два роки, оскільки вона вбирає в себе вологу з атмосфери. Логічно, що під час морозу вода може замерзнути, що вплине на справність гальмівної системи. Якщо терміни заміни гальмівна рідина ви не знаєте, можна перевірити кількість вологи в ній на СТО.

Останні новини:  Новий Mitsubishi Outlander PHEV дебютував у Європі

4. Паливна система та запалювання

Щоб уникнути складнощів із запуском взимку, необхідно не тільки перевірити АКБ та залити олію по сезону. Система запалювання та паливна система також повинні бути заздалегідь обслугововані. Від них може залежати безпроблемний низькотемпературний запуск авто. Водіям радять пройти комплексну діагностику всіх систем ДВЗ на професійному сервісі. У морози двигун зазнає колосальних навантажень, тому якщо влітку зношена свічка запалювання створювала іскру, то взимку вона вже з більшою ймовірністю відмовить. Або інший сценарій – забита паливна форсунка розпорошує паливо неправильно та запросто заливає навіть нові свічки.

Останні новини:  Ключові зміни в системі “Зелена картка”: що чекає водіїв у 2025 році

5. Діагностика авто

Якщо дозволяє час, корисно пройти повну діагностику авто перед зимовим сезоном. Для автомобіля зима – це найскладніший період. В автомобілі все взаємозалежне, тому іноді дрібний ремонт на початковій стадії може врятувати від серйозних поломок. Краще переконатися, що з автомобілем усе гаразд до того моменту, коли доведеться замерзлими руками лізти під капот прямо на дорозі.

6. Обробка ущільнювачів

Після відвідування миття взимку або навіть при різких перепадах температур трапляються неприємні ситуації, коли двері або багажник авто примерзають. Тому можна завчасно нанести на всі гумові ущільнювачі спеціальне мастило із силікону. Замки також можна заздалегідь обробити. Купуйте спеціальні розморожувачі і залийте його в замкову щілину.


newsauto.com.ua