Про махрові, прості та деревоподібні півонії знають майже всі. Про існування іто-гібридів багато хто чує вперше. Це велика група півоній, яка має наразі коротку історію існування порівняно з попередньо названими різновидами. Про ці прекрасні квіти сьогодні будемо говорити детальніше.
Походження назви та нових сортів
Іто-гібриди є результатом поєднання трав’янистих та деревоподібних півоній. Їх винайденням займався селекціонер з Японії на ім’я Тоічі Іто в 1948 році.
Початком його роботи стало схрещування сорту «Аліса Хардинг» з білим сортом молочноквіткової півонії. Науковець мав 36 сіянців. З них проросло 9 штук, з чого й почалася історія іто-гібридів, які були названі на честь японського селекціонера. На жаль, Тоічі Іно рано помер, тож не зміг завершити роботу.
В 1960-х роках сорт іто-гібрида попав в США. Там півонія настільки сподобалася квітникарям та селекціонерам, що розмноження стало швидко набирати обертів. Особливість цієї групи півоній полягає в жовтому забарвленні.
Сорти іто-групи
Жовті півонії мають виражений колір. Квітки напівмахрові. В залежності від сорту кущі можуть бути висотою від 50 до 150 см. Якщо ви зацікавились такими для висаджування, придивіться до наступних сортів:
- Prairie Charm
- Yellow Waterlily
- Canary Brilliants
- Garden Treasure
- Barzella
- Yellow Crown
- Yellow Dream
- Yellow heaven.
Звичайно, це не всі сорти. За кілька десятків років їх стало значно більше. Окрім того, селекціонери продовжують роботу, яку розпочав Іто. Іто-гібриди називають ще хамелеонами серед півоній. Вони змінюють інтенсивність забарвлення по мірі розквітання та в залежності від умов вирощування. А ще такі півонії значно довше здатні стояти в букеті порівняно з іншими групами цих квітів.