Революція технологій: як дрони-дракони змінюють поле бою в Україні

17.10.2024   19:06    48

Революція технологій: як дрони-дракони змінюють поле бою в Україні

Українські військові вносять дедалі нові зміни в безпілотники, щоб поліпшити їхню ефективність, і «дрони-дракони» стали ще одним яскравим прикладом такої імпровізації та адаптації.

Солдати прикріплюють до дронів каністри, які вивергають терміт — розплавлений метал, суміш алюмінію та оксиду заліза, що горить при температурі 4400 градусів за Фаренгейтом (бл. 2400 градусів Цельсія). Під час загоряння він створює самопідтримувальну реакцію, через яку його практично неможливо загасити, інформує UAINFO.org з посиланням на New York Times.

Останні новини:  Турецький стелс-безпілотник Anka-3 вперше запустив глісадну бомбу

Як розповів виданню В’ячеслав, командир ударної безпілотної роти 68-ї окремої єгерської бригади «Шершні Довбуша», це допомагає ЗСУ «викурювати» російських солдатів з лісових масивів — полум’я запалює рослинність, яку російські війська використовують як укриття, і спалює її, наражаючи їх та їхнє спорядження на прямий напад.

В’ячеслав каже, що відтоді, як його підрозділ прибув у район Покровська у квітні, він знищив уже понад 3000 російських солдатів.

Останні новини:  Турецький стелс-безпілотник Anka-3 вперше запустив глісадну бомбу

«Дрони-дракони — це ще один революційний крок у війні безпілотників, яка змінила поле бою», — пише NYT.

Зі свого боку росіянам також не знадобилося багато часу, щоб почати виробляти власні «дрони-дракони». У російських тг-каналах публікували відео, на якому російські війська використовують дрони, щоб поливати вогнем українських солдатів.

Як пише NYT, «дрони-дракони» являють собою лише малу частину швидко зростаючого флоту безпілотників. Вони беруть участь у терміновій гонитві озброєнь для впровадження інновацій та масового виробництва дронів, які літають швидше і далі, стаючи при цьому все більш смертоносними.

Останні новини:  Турецький стелс-безпілотник Anka-3 вперше запустив глісадну бомбу

У той час як обидві сторони планують випускати дедалі більше безпілотників, досвідчені пілоти стають ще ціннішими і їх набагато складніше замінити.

«Пілоти — як фахівці — вони на вагу золота — і їх вкрай важливо захищати», — каже В’ячеслав. «Після виявлення противник не шкодує ресурсів, щоб знищити позицію».


uainfo.org