Якщо кущик орхідеї відцвітає, не варто сумувати й ностальгувати за часами, коли квітка рясно цвіла. Не переймайтеся, що рослині кінець. Це лише початок нового етапу, причому зі зміною забарвлення пелюсток.
Якщо на дно горщика покласти кубик льоду, відбудеться щось дивовижне. Рослина знову випустить квіточки, причому різних кольорів. Зазвичай ці каверзулі зачахають через надмірну вологу, до якої не звикли в умовах природного існування.
А якщо щотижня підкладати кубик льоду, він буде танути повільно. Тож і вологи буде вдосталь для рослини, і перенасичення не відбудеться. Це якщо орхідея у вас зовсім невеличка.
Для середнього кущика потрібно 2 кубики льоду. Для великого – відразу 3. Дехто може подумати, що ця квітка не призначена для крижаної води, й подібний стрес здатен заморозити коріння та листя красуні.
Насправді в університеті Джорджії були проведені подібні експерименти й негативного впливу льоду на орхідеї виявлено не було. Отже, можете сміливо брати на озброєння подібний метод догляду за екзотичною рослиною.
Завжди пам’ятайте, що перелив для орхідеї набагато страшніший, аніж недолив. Тож не треба намагатися поливати красуню якомога частіше. Не забувайте головний принцип – чим вища температура у кімнаті, тим частіше рослина потребує вологи.
Отже, влітку це можна робити двічі на тиждень, а взимку лише 1 раз. Час від часу практикуйте занурення у воду. Прозорий горщик поставте в миску з водою. Рівень води має сягати середини вазона. Зачекайте 40 хвилин. Орхідея вбере стільки вологи, скільки їй потрібно. Тож просто дістаньте з води, дайте стекти краплям і поверніть квітку на місце.