НАТО готує арктичний космічний план, щоб протистояти Путіну

20.10.2024   23:30    27

Альянс хоче бути впевненим, що він не програє Росії в космосі чи на Далекій Півночі.

У четвер альянс НАТО запустив плани щодо розробки супутникової мережі зв’язку військового класу для Арктики, яка спрямована на зміцнення оборони проти потенційної агресії Росії на півночі, пише Politico.

На полях зустрічі міністрів оборони НАТО в Брюсселі група з 13 країн домовилася просувати ініціативу Northlink щодо створення космічних систем зв’язку в Арктиці з використанням існуючих комерційних супутників.

Останні новини:  Китайські літаки стануть невидимими для радарів США: що придумали вчені

«План передбачає використання послуг з груп супутників зв’язку, щоб запропонувати надійну багатонаціональну мережу зв’язку для Арктики», – заявили в НАТО.

НАТО не має власних супутників, але після того, як у 2018 році космос був оголошений п’ятим театром конфлікту альянсу, на німецькій авіабазі Рамштайн було відкрито спеціальний космічний командний центр.

Росія, яка також межує з Арктикою, останнім часом активізувала свої операції в регіоні,  що загрожує потенційним глушінням Москвою супутників глобальної системи позиціонування (GPS).

Останні новини:  Надзвуковий удар: астрономи виявили зіткнення в космосі зі швидкістю 3,2 млн км/год

Данія, Канада, Ісландія, Норвегія та Сполучені Штати контролюють арктичну територію та є членами НАТО разом із Швецією та Фінляндією, які нещодавно приєдналися до альянсу.

Усі вони разом із Францією, Німеччиною, Угорщиною, Італією, Люксембургом та Нідерландами підписали лист про наміри щодо Northlink.

Окремо 14 країн-членів НАТО погодилися запустити так звану ініціативу Starlift, щоб працювати над забезпеченням потужностей для запуску ракет. До цього альянсу входять Бельгія, Фінляндія, Франція, Німеччина, Угорщина, Італія, Люксембург, Нідерланди, Норвегія, Іспанія, Швеція, Туреччина, Велика Британія та США.

Останні новини:  Фізики придумали, як розкрити таємницю темної матерії

За останні кілька років США посилили свою увагу до замерзлої півночі, готуючи свої сили до домінування в Арктиці, якщо це буде необхідно. Цей крок відображає зростаюче занепокоєння діями Росії і Китаю, які хочуть розширити свій доступ до Арктики для торгівлі, ресурсів і проектування сили в цьому стратегічному регіоні.