Вчені дослідили рештки мамонта віком 39 тис. років та виявили на ньому сліди діяльності людини, що свідчать про найдавнішу присутність людини в Арктиці. Про це пише Interesting Engineering.
Науковці дослідили мамонтеня Юку, якого знайшли у північному Сибіру. Journal of Archaeological Science опублікував дослідження загадкових символів на тілі тварини.
Археологічні записи свідчать, що докази існування людей в Арктиці припинилися 35 тис. років тому, що робить ці знахідки особливо важливими.
Науковці провели трасологічний аналіз з використанням доісторичних інструментів, щоб дізнатися, чи торкалось лезо людини мамонта Юки. Узяли коров’ячу шкіру, на якій робили розрізи та порівнювали зі шкірою мамонта, щоб визначити походження цих слідів. Для порівняння використовували стародавні кам’яні леза, металеві ножі та крем’яне лезо, що і стало знаряддям розтину мамонта. Цей науковий метод підтверджує присутність людини в Арктиці ще 39 тис. років тому.
Також є теорія, що сліди кігтів на ногах і нижній частині тіла Юки залишили печерні леви. Адже у тих ділянках пошкоджене хутро, відсутні шматки шкіри.
Дослідження стверджує, що «існують підтверджені докази єдиного цільового полювання на дорослого мамонта», але такі випадки поодинокі. Науковці припускають, що більшість кісток мамонтів, якими користувались люди, ймовірно, були взяті від тварин, що померли природним шляхом.