Оптимальним періодом для миття вікон на вулиці вважається початок жовтня. У цей час температура повітря залишається досить комфортною для роботи, а ймовірність опадів зменшується, що знижує ризик забруднення щойно очищених вікон.
Щодо вибору засобів для очищення, існує кілька варіантів. Спеціальні засоби для миття вікон демонструють високу ефективність у видаленні бруду, не залишаючи після себе розводів. Але альтернативним варіантом можуть стати й домашні розчини. Наприклад, суміш води з оцтом у рівних частках є дієвим засобом, а розчин з води та нашатирного спирту прекрасно справляється з жирними плямами. Можна також використовувати звичайний мильний розчин.
Спершу потрібно підготувати вікно: зняти штори і відкрити його. Далі слід позбутися пилу, використовуючи суху ганчірку або пилосос. Після цього раму необхідно вимити теплою водою з милом, що дозволить видалити бруд.
Потім слід нанести засіб для миття на поверхню скла, а потім протерти його мікрофібровою ганчіркою круговими рухами. Після цього варто використати скребок для вікон, щоб видалити залишки миючого засобу. Завершальним етапом є полірування скла сухою мікрофібровою ганчіркою або газетою, що надасть вікнам блиску.
Використання старих панчох для полірування також є відмінним варіантом, оскільки вони не залишають ворсинок. Додавання гліцерину у воду для останнього ополіскування може допомогти створити захисний шар, що буде відштовхувати пил. А якщо протерти скло розрізаною навпіл цибулиною, це може допомогти запобігти запотіванню вікон у зимовий період.
Кавова гуща може слугувати ефективним засобом для усунення стійких плям, адже вона є натуральним абразивом, що не пошкоджує поверхню скла. Рекомендується мити вікна, починаючи з верхньої частини. Для чищення важкодоступних місць і кутів корисно використовувати м’яку зубну щітку. Щоб отримати додатковий блиск на склі можна застосувати суміш води та спирту в рівних пропорціях.