“Дітки гладіолусів” допомогли створити пишний квітник

18.10.2024   17:09    14
Цибулини для вирощування квітів залишились у минулому – тепер створити пишну клумбу з гладіолусами ви можете за допомогою їхніх діток. Розповідаємо детально.

Як розмножувати гладіолуси за допомогою діток

Багато кому може здаватись, що вирощування гладіолусів – справа для справжніх багачів. Насправді ваша думка зміниться, коли ви дізнаєтесь, що вирощувати цю рослину можна за допомогою діток. Так ви економите свої кошти, хоча й часу доведеться витратити набагато більше.

Останні новини:  Квітникарі пояснили, чи потрібно вкривати лаванду на зиму

Дітки гладіолусів – як вирощувати

Дітки гладіолусів – це невеликі цибулини, які утворюються великою цибулиною у процесі росту й розвитку рослини. Завдяки їм квітка може розмножуватись. А для садівників збір “діток” є чудовим способом економно розмножити рослину. Втім, потрібно терпіння, адже на результат потрібно буде витратити 2-3 роки. Збір діток починають восени. Почекайте на перші заморозки та викопайте цибулини. Робіть це обережно, аби не пошкодити їх.

Останні новини:  Найкращий спосіб використання зрізаних суцвіть волотистої гортензії
Садівники розповіли про простий та швидкий спосіб вирощування гладіолусів за допомогою діток

Після цього відокремте цибулини від діток, очистьте їх від землі та сушіть протягом декількох днів у кімнатній температурі. Для зберігання оберіть прохолодне та сухе місце з температурою 5-10 градусів. Важливо регулярно перевіряти “дітки” на наявність плісняви та гнилі. Посадку виконують наприкінці квітня або на початку травня. Перед чим дітки потрібно замочити на добу в розчині марганцівки або фунгіциду.

Садівники розповіли про простий та швидкий спосіб вирощування гладіолусів за допомогою дітокСадівники розповіли про простий та швидкий спосіб вирощування гладіолусів за допомогою діток

Після цього зніміть з них щільну оболонку. Для посадки обирайте сонячну грядку, на якій пухкий і родючий ґрунт, що має здатність добре пропускати воду. Завжди додавайте до ґрунту компост і трішки піску. Це покращить структуру ґрунту. Глибину посадки має складати в 2-3 рази більше розміру діток. Між ними потрібно залишити відстань у 5 см, а між рядами – 20-25. Після посадки замульчуйте грядку.





noviydoctor.com

Останні новини:  Основні правила догляду за фіалками