Російська Держдума на засіданні у четвер ратифікувала Договір про всеосяжне стратегічне партнерство між Росією та КНДР. Одна з його статей передбачає взаємну військову допомогу. Про це повідомляє Радіо Свобода.

Сам договір був підписаний у червні під час візиту до Пхеньяна лідера Росії Володимира Путіна. Він вніс документ на ратифікацію депутатами Держдуми 14 жовтня. У договорі 23 статті, які передбачають розширення співробітництва в науці та технологіях, зокрема у сферах космосу та ядерної енергетики, торгівлі, економіці та інвестиціях. Угода діє безстроково.

Останні новини:  Західна ППО протримається 2-3 місяці: Залужний оцінив готовність Європи до війни

КНДР – одна з найбідніших країн світу, яка десятиліттями перебувала під санкціями ООН через розвиток ядерної та ракетної програм. Один із пунктів договору передбачає допомогу сторін один одному в обході санкцій.

Четверта стаття угоди передбачає зобов’язання сторін надавати одна одній військову допомогу, якщо одна зі сторін зазнає збройного нападу однієї чи кількох держав.

Останні новини:  У Техасі запускають першу у світі вітрову установку для вловлювання 500 000 тонн CO2 на рік

При цьому КНДР – одна з кількох країн світу, які відкрито підтримують Москву у війні з Україною. Пхеньян визнав анексію українських територій Росією та, згідно з численними повідомленнями, забезпечує російську армію боєприпасами.

У середу газета The Wall Street Journal повідомила, що угода про військову співпрацю між Росією та Північною Кореєю містить пункт про відправлення солдатів із КНДР на війну в Україну. За словами колишнього офіцера російської розвідки, поінформованого про деталі угоди, документ врешті був доповнений секретним пунктом, який давав Північній Кореї дозвіл відправити першу хвилю – близько 1 тис. північнокорейських солдатів – в Україну, щоб «навчитися з перших вуст, як вести війну на прикладі досвіду Росії».